1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu ile zayıflama! Garanti kekik suyu ile kalıcı kilo verme

1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu ile zayıflama! Garanti kekik suyu ile kalıcı kilo verme

Magnezyum, demir ve potasyum yönünden zengin olan kekik, mutfakta yemeklere lezzet katması için çok fazla tercih edilen baharatlıklardan biridir. Keskin ve hoş kokusu ile severek tüketilen kekik suyu ile sizde zayıflayabilirsiniz. Yağ yakıcı kekik suyu ile nasıl zayıflanır, kekik suyu ne işe yarar?

Fazlalık kilolarından kurtulmak maksadıyla yapılan diyet ve egzersiz hareketleri kadar bitkilerin kilo vermeye etkisi de göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Yağ yakıcı nitelikte olan zencefil, tarçın, biberiye, karanfil, hardal tohumu ve kekik gibi gıdaları beslenme programınıza dahil ederek zayıflamayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Vücudun kimi yerlerinde biriken yağ deposu sarkık görüntülere neden olarak kişide hastalık hissi uyandırır. Buradaki yağların yakımını hızlandırmak için kullanılabilecek olan biberiye veya tarçın gibi yağların dışında yemeklere aroma katması için kullanılan kekikte işe yarayacaktır. Kekik suyu formülü ile basit bir şekilde kilo vermek istiyorsanız etkili kür tarifini haberin özelliklerinde bulacaksınızdır.

Kekik suyu ile zayıflama

KEKİK SUYU ZAYIFLATIR MI? KEKİK SUYUNUN KİLO VERDİRİCİ ETKİSİ…

Kilo verdirme hususunda destek sağlayan şifalı bitkilerden birisi olan kekik suyu, vücuttaki kan dolaşımının hareketlenmesine neden olarak metabolizmanın daha bi hayli hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde bölgesel zayıflama yönteminde esas alınan bölgedeki yağları eritmeye yönelik uygulanan yöntemler içinde işinize yarayacak kekik baharatı ile yağları enerjiye dönüştürüp yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Kekik suyunun zayıflamaya katkı sağladığı ve kilo verme sürecini desteklediği bilinmektedir. Sağlıksız olmaması şartıyla ekstra düzenleme yapma gereği duyulmayan kekikle zayıflama yönteminde özellikle de sindirim rahatlamaktadır. Sorun görülmeyen sindirim sisteminde vücut rahatlıkla yağ yakabilecek ve fazlalık kilolar eritilebilmektedir.

Su içerek nasıl kilo verilir? 1 haftada 7 kilo zayıflatan su diyeti! Aç karna su içerseniz...İLİŞKİLİ HABERSu içerek nasıl kilo verilir? 1 haftada 7 kilo zayıflatan su diyeti! Aç karna su içerseniz…

KİLO VERDİREN KEKİK SUYU NASIL YAPILIR?

Geniş bir tencerenin içine 1-2 bardak su, ufak bir tencereye de 2-3 tutam taze kekik koyun. Küçük tencereyi geniş tencerenin içine koyun ve tencere kapağını tersten koyarak, suyu ateşte 1 saat kaynatın. Kaynadıktan sonra kekik suyunuz hazırlanmış olacak.

NOT: Hazırlanan kekik suyunun tadı acı yer alacağı için bu tattan hoşlanmayacak bireyler kekiğin içine limon ve 2 adet domates ekleyebilir. İlk önce domatesleri ilave edip sonra limon sıktıktan sonra 5 dakikada suyun karışmasını bilave edin. Bekleme işlemi bittikten sonra tüketebilirsiniz.

KEKİK SUYU NE ZAMAN VE NASIL TÜKETİLMELİ?

kekik suyu ne işe yarar?

Zayıflatıcı kürler içinde en etkili karışımlardan birisi olan kekik suyu öğün aralarında aç karna tüketilmelidir. Yemekten hemen önce içilmemesi gereken bu karışımı içtikten yarım saat veya 1 saat sonraya kadar bir şey tüketilmemelidir. Gün içinde yalnızca 1 fincan kadar tüketilmesi önerilen karışım fazla miktarda tüketilirse reflü, mide bulantısı gibi hastalıklara neden olabilir.

KEKİK SUYU AÇ KARNA MI YOKSA TOK KARNA MI İÇİLMELİ?

Kekik suyu ile kilo verme yöntemini deneyen kimselerin metabolizmasına bağlı olarak görebileceği etki süresinde ortalama 3 kilo zayıflama ile başlanılabilir. Aydan aya fark eden kilo verme hızında 1 ayda toplam 7 kilo verilebildiği gözlemlenmiştir. Güne başlamadan önce karnınız aç iken tüketebileceğiniz kekik suyunu kahvaltıdan 30 dakika önce tüketin. Sabahleyin karnınız açken içemiyorsanız gece uyumadan yarım saat önce içebilirsiniz.

KEKİK SUYU NEYE İYİ GELİR? KEKİK SUYU MUCİZESİNİN FAYDALARI

kekik suyunun faydaları

Güçlü bir Antioksidan maddelerine sahip olan kekik, zayıflamak maksadıyla kür olarak bitirildiğinde metabolizma hızını ciddi biçimde etkileyerek diyete faydalı oluyor. Hem sağlık hem de kilo verdirici özelliği olan kekik suyu vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı kalkan vazifesi görür. Sindirim problemi çeken kimselerde görülen mide yanması, reflü, ve bulantılarına da son derece iyi gelen kekik suyu düzenli uygulandığı vakit yemekten sonra oluşabilecek hazımsızlığın önüne geçer ve kabızlığı önüne geçer.

Vücut sağlığı ve diyete olumlu etki sunduğu gibi cilt sağlığında da sivilcelere çok iyi gelen kekik suyu antiseptik ve antioksidan yapısı ile sivilce tedavini hızlandırır. Banyo yaptığınızda çıkmadan önce son durulama suyuna dökeceğiniz kekik suyu, saç derisindeki pullanma ve kuruluk poblemlerina çözüm niteliğindedir. Böylelikle saçlar daha canlı ve göz alıcı görünüm kazanmış olacaktır.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir