Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ilimizin Keçiören ilçesinde bulunan Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili detaylar. Sanatoryum Cad. No:27 adresinde bulunan Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurumuna 0 (312) 567-7000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

1953 senesinde tüberküloz sanatoryumu olarak kurulmuş olan hastanemiz, 1978’de Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi haline gelmiştir. Hastanemizin hikayesi 1930’lu senelera kadar dayanır ve şöyle başlar:

Vefatından birkaç sene öncesinde Atatürk, yaverlerinden Cevat Abbas Bey’in köşküne sürekli olarak gelir ve hastanemizin şu an bulunduğu tepeden Ankara’yı seyredermiş, havası, iklim koşulları ve görüş alanını çok beğendiği bu sahada yanındakiler bir köşk yapmayı planlarken, Atatürk bir hastane yapılmasını istemiş. Daha sonra sağlığı bozulan Atatürk için buraya bir köşk yapılması çalışmalarına başlanılmış fakat hastalığı ilerlediği için vazgeçilmiştir.

1944 senesinde Ankara’ya bir Sanatoryum yapılması kararlaştırılmış ve yer olarak Keçiören seçilmiştir. Hastane inşaatı eski bir Ermeni manastırının bulunduğu bölgede 1945’de başlamış, 1952’de sona ermiştir. 19 Mayıs 1953’de hastanemiz, Atatürk’ün bu bölgeye duyduğu ilgi göz önüne alınarak “Atatürk Sanatoryumu” adıyla tüberküloz sanatoryumu olarak açılmıştır.

Hastane ilk hizmete girdiğinde yalnız Tüberküloz ve Göğüs Cerrahisi servisleri ile röntgen ve bakteriyoloji bölümlerinden oluşmaktaydı, 230 yatak kapasitesi vardı. Açılışını takip eden senelerda hastane, yeni bölümler ve yataklar kazanmıştır.

1955 Sosyal Servis, rehabilitasyon ve 50 yataklı çocuk servisi eklendi.

1957 Hastane bahçesine sera yapıldı.

1965 Nontüberküloz servisi 100 yatağa çıkarıldı.

1966 Halil Naci Mıhçıoğlu isimli hayırsever vatandaş aracılığıyla 120 yataklı, ameliyathane ve rehabilitasyon bölümleri bulunan, kemik ve eklem tüberkülozu servisi inşaatı başladı.

1967 Kardiyoloji servisi eklendi, Göğüs Cerrahisi bölümü modern cihazlarla donatıldı.

1969 Rehabilitasycın bölümüne yeni atölyeler ilave edildi.

1971 İzmir Gümüldür’de hastane personeli için bir dinlenme kampı kuruldu. 1972 Hastane “Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi” adını aldı. 25 yataklı Astım servisi ve allerji laboratuvarı eklendi.

1976 Yeni bir pavyon inşaatı başladı. Bu pavyon, içinde idari personel çalışma ünitesi, doktor ve hemşire yemekhaneleri, kütüphane, toplantı salonu, üst katında göğüs cerrahisi ameliyathaneleri olacak biçimde planlanıldı.

1988 46 yataklı Astım Merkezi kuruldu.

1998 “75. Yıl Acil Servisi” adı verilen modern bir Acil Servis kuruldu.

1999 Hemşire lojman katı, 18 yataklı özel servise dönüştürüldü.

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bölümleri

 • Aile Hekimliği
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Üroloji

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Keçiören ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası:  0 (312) 567-7000

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adres

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adresi:  Sanatoryum Cad. No:27

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Web Sitesi

https://sanatoryumdh.saglik.gov.tr/

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Haritası

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir