Ayva gamze yapar mı? Hamilelikte ayva yemek bebeği güzelleştirir mi?

Ayva gamze yapar mı? Hamilelikte ayva yemek bebeği güzelleştirir mi?

Bebeğinizin gamzeli doğmasını istiyorsanız, toplum içinde yayılan bir görüşe göre hamilelikte ayva tüketmek işinizi görecektir. Hamilelikte ayva yemek gamze yapar mı? Bebeğin yüz güzelliği için ayva tüketimi…

Bebek bekleyen anne adaylarının normal zamanlarına kıyasla daha da dikkatli olmaları gereken hamilelik zamanında beslenmeden bakıma, bakımdan egzersizlere kadar ekstra hassasiyet göstermeleri gereken durumlar mevcuttur. Bebeğin sağlıklı gelişimi için her şey yolunda gidiyorsa anne ve baba adaylarının ikinci planda en fazla merak ettiği şeylerden bir diğeride bebeklerinin kime benzediği veya fiziksel görünümüne dair kafalarında canlandırdıklarıdır. Ten rengi, göz rengi, saçları, ağzı, burnu, elleri ve ayakları gibi minicik organlarıdır.

Kimileri sapsarı saçları ve masmavi gözleriyle beyaz tenli bir bebek hayal ederken kimileri kahverengi gözlü, gamzeli ve biraz daha buğday veya esmer ten renginde bir bebeği akıllarında canlandırabilir. Göz rengi ve saç rengi gibi temel özellikler biraz daha çok genetik etkenlere bağlı iken bebeğin gamzeli olması için hamilelikte yapılması tavsiye önerilen bazı davranışlar olabilecek. Halk içinde bebeğin gamzeli olması için hamile kadının ayva yemesi tavsiye edilebilir. 

HAMİLELİKTE AYVA YEMEK BEBEKTE GAMZE YAPAR MI?

Hamilelikte ayva yemek gamze yapar mı?

Özellikle de gülücükler saçıldığında göze çarpan gamzeler, birden fazla kimsenin yüzünde olmasını istediği bir şeydir. Başkasında görüp imrendiğiniz ama kendinizde olmadığı için bebeğinizin de gamzeli olmayacağını düşünerek hiç yok yere kendinizi üzebilirsiniz. Oysaki atladığınız bir şey var ki o da hamilelikte ayva yiyerek bebeğin gamzeli doğma şansını arttırma ihtimalini unutmak!

Hamileliğinde ayva yiyen bazı kadınların deneyip tecrübe etmesi ile bebekte gamze oluşabiliyor. Hatta hamileliğinde ayva yiyen bazı anne adaylar bu durumu biraz daha abartarak ayvanın çukur tarafını yanağına bastırıyor.

GAMZE GENETİK Mİ?  BEBEK GAMZELİ NASIL DOĞAR?

Gamze neden olur?

Nesilden nesle aktarılarak aslında genetik bir durumdan ibaret olan gamze, çoğunlukla her iki yanak tarafında görülen bir durumdur. Tek yanakta nadir görülen gamzeden yalnızca bir gen sorumludur. Eğer annede ve babada gamze varsa gamzenin bebeğe geçme şansı %50-100 dir.

HAMİLELİKTE ÇOCUĞUN GÜZEL OLMASI AYVA YENİR Mİ?

Bebeğin gamzeli olması için ne yapılmalı?

Çocuğun güzel yüzlü olmasına dair hamilelikte ayva tüketimi ile alakalı bir ifadeye rastlanmasa da İslam filozofu İmam Gazali, hadis şeklinde değil de menkıbe olarak bu duruma izahat vermektedir. İfadesi -meal olarak- aynen şu biçimdedir:

“Rivayet edilmiştir ki, bir kavim / topluluk, çocuklarının çirkinliğini peygamberlerine şikâyet etmiştir. Bunun üzerine Allah o peygambere; ‘Onlara; gebe olan hanımlarına ayva yedirmelerini tavsiye et, çünkü bu meyve çocuklara güzellik sağlar.’ diye vahiy etmiştir.” (İhya, IV/278).

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir