Bebeklere ne zaman su verilir? Mama ile beslenen bebeğe su verilir mi?

Bebeklere ne zaman su verilir? Mama ile beslenen bebeğe su verilir mi?

Yeni doğan bebeklere su verilip verilmeyeceği hususunda birtakım endişeleri olan çiçeği burnundaki annelerin işine yarayacak bilgileri siz değerli okurlarımız için haberimizde bir araya getirdik! 6 aylıktan ufak bebeklere su verildiği zaman bazı ciddi sağlık poblemleri ortaya çıkacaktır. Peki kaç aylıkken su içirilir? Bebeklere ne zaman su içirilmeli? Bebeklerde sıvı gereksinimini karşılamak için…

Anne olma duygusunu ilk defa yaşayan kadınların bebeklerinin beslenmesinden tutun bakımına kadar kafalarında bir çok soru işareti olabiliyor. Bebeklik zamanında su tüketimi ile alakalı Çocuk sağlığı uzman kişilerı, doğumdan sonraki ilk altı aylık zamanda yalnızca anne sütünün yeterli olduğuna gözleri üstüne topluyor. Yeni doğan bebeğe su veya ilk altı ayda mamayla beslenen bebeğe su verilmesi tavsiye edilmeyen durumlardan biri olma özelliğini taşır. En basit nedeni ise su ile midesini şişirecek olan bebek, anne sütünü daha az alacak ve bu da yetersiz enerji alımına bağlı olarak bebekte büyüme geriliğine yol açacaktır. Araştırmada elde edilen bilgilerde, bebeklerde zehirlenme gibi ciddi sağlık poblemlerina rastlanılabiliyor. Bu da bebeklerde nöbete ve komaya girmesine yol açabiliyor. 

Evde bebeklere biberon maması nasıl hazırlanır? Besleyici biberon maması tarifleriİLİŞKİLİ HABEREvde bebeklere biberon maması nasıl hazırlanır? Besleyici biberon maması tarifleri

YENİ DOĞAN BEBEĞE SU VERİLİR Mİ? KAÇ AYLIKKEN SU İÇİRİLMELİ?

Yeni doğan bebeğe su verilir mi? Yeni doğan su tüketimi

Emzirme zamanındaki bir annenin göğsünden gelen sütün %70-80 oranı su ile kaplıdır. Bu da yeni doğan zamanındaki bir bebeğin günlük alabileceği sıvı miktarını bi hayli fazla karşılamaktadır. Dolayısıyla da ilk altı ayda yeni doğan bebeğe kesinlikle su verilmemelidir. Ayrıca yeni doğan zamanında su tüketimi ile birlikte bebeğin enfeksiyona yakalanma riski de çok fazladır.

Su tüketimi gerçekleştirilen bebeklerde ağız içi mantarların, pişik, pamukçuk ve ishalli hastalıkların görülme ihtimali de çok yüksektir.

Bebeklerin saçları nasıl bi hayli hızlı uzar? Bebeklerde saç uzatma metotlarıİLİŞKİLİ HABERBebeklerin saçları nasıl bi hayli hızlı uzar? Bebeklerde saç uzatma metotları

999

Kuranda emzirme süresi! Bebekler kaç yaşına kadar emzirilmeli? Sütten kesmek için duaİLİŞKİLİ HABERKuranda emzirme süresi! Bebekler kaç yaşına kadar emzirilmeli? Sütten kesmek için dua

Bebeklere su ne kadar verilmeli?

Uzmanlar ilk altı aylık zamanda bebeklere su verilmesini uygun görmemektedir. Altıncı aydan sonra bebeğin su tüketiminin yeterli olup olmadığını anlayabilmek için günlük 6-7 defa altını ıslatması, 2 yaşından sonra da 4-5 kez altını ıslatması yeterli miktarda su tüketildiğinin göstergesidir.

Suyun tadını sevmeyen bebeklere anneler suyu sevdirmek için şekerli su veya su yerine meyve suyu vermeleri çok büyük sıkıntıdır. Bu yanlış ilerleyen zamanlarda çocukluk çağı obezitesi gibi sorunlara neden olabilir.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir