Cilt serumu ne işe yarar? Evde cilt serumu nasıl yapılır?

Cilt serumu ne işe yarar? Evde cilt serumu nasıl yapılır?

Cilt temizliği yaptıktan sonra normal nemlendirici veya farklı kremler yerine yoğun ve kuvvetli içeriklere sahip olan ve cilt aracılığıyla bi hayli hızlıca emilen ürünler, cilt serumu olarak adlandırılır. Yaz aylarında güneşten cildinizi korumak ve beslemek için evde basit bir şekilde kendi cilt serumu hazırlayabilirsiniz. İşte cilt serumunu yapmanın püf noktaları…

Serum cilt temizlendikten hemen sonra ve diğer cilt bakım ürünleri uygulanmadan önce kullanılan, yoğun ve kuvvetli etken maddelerin cilt aracılığıyla daha kolay emilmesini sağlamak üzere oluşturulmuş bir formüle sahip olan cilt bakım ürünlerinin genel adıdır. Cilt bakım serumları yüksek miktarda kuvvetli etken maddeleri içerirler ve bu maddeleri cilt içine taşıyabilecek nitelikte olabilmek için sıvı formdadırlar. Bunun yanında serumlar özel bir cilt sorununin çözümünü amacı olan etkili araçlar olarak kullanılabilirler.  Özellikle yoğun nemlendirici, kırışıklık giderici ve leke problemleri için hazırlanan birden çok serum kullanıcılar aracılığıyla tatminiyetle kullanılmakta. Özellikle yoğun nemlendirme, anti-age bakım ve leke poblemlerinda serumlar mühim bir yer tutmakta. Kadınların çoğu doğal yağ yerine kozmetik bakım ürünlerini tercih etmesi her zaman doğru bir seçim olmayabilir. Bundan dolayı serum kullanmak da gerekebilir. Serumlar, cildimizi koruyarak yaşlanmayı önüne geçer. Yaz aylarında güneşten cildinizi korumak için evde basit bir şekilde kendi serumu uygulayabilirsiniz.

Kaş serumları işe yarıyor mu? Kaş serumu nasıl kullanılır?İLİŞKİLİ HABERKaş serumları işe yarıyor mu? Kaş serumu nasıl kullanılır?

CİLT SERUMLARI NE SIKLIKLA KULLANILIR?

Serumlar çoğunlukla günde 1 veya 2 kez uygulanır. Kullandığınız serumun niteliği veya cilt sorununizin şiddeti uygulama sıklığını değiştirir.  En doğru kullanım şekli için ambalajın üzerindeki kullanım detaylarını mutlaka okuyun. Eğer bu bilgiye ulaşamıyorsanız çoğu cilt bakım serumu günde 1 kez uygulandığında gereksiniminizı karşılayacaktır.

Hydrafacial nedir ve ne işe yarar? Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır? Hydrafacial fiyatlarıİLİŞKİLİ HABERHydrafacial nedir ve ne işe yarar? Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır? Hydrafacial fiyat aralıkları

EVDE DOĞAL CİLT SERUMU TARİFİ:

MALZEMELER

4 E vitamini kapsülü
2 yemek kaşığı tatlı badem yağı

2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
2 yemek kaşığı jojoba yağı
2 yemek kaşığı avokado yağı

HAZIRLANIŞI

Kapsüller bir kasenin içine boşaltın. Sonra üzerine üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı,tatlı badem yağı ve avokado yağını koyup iyice karıştırın.

Hazırlanan serumu püskürtmeli bir şişeye koyun.

Hazırladığınız serumu mutlaka karanlık ve serin yerde saklayın. Serumu kullanacağınız zaman yüzünüzün mutlaka temiz olması gerekir.

Cilt temizlendikten sonra kullanılırsa daha etkili olur.

İşte bu kadar!

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir