Dikili Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Dikili Devlet Hastanesi, İzmir ilimizin Dikili ilçesinde bulunan Dikili Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Salimbey Mah. Reyhan Sok. No:4 adresinde bulunan Dikili Devlet Hastanesi kurumuna 0 (232) 671-3500 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Dikili Devlet Hastanesi Hakkında

İlçemiz İzmir’in kuzeyinde bulunmaktadır. Konumu saygınlığıyla Ege Denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa’dır. İzmir’e 118 km, Ayvalık’a 42 km, Altınova’ya 25 km, Bergama’ya 29 km ve Kınık’a 42 km uzaklıktadır.

24 saat acil sağlık hizmeti, yataklı tedavi hizmeti ve ayaktan poliklinik hizmetlerini veren ilçemiz sınırlarındaki tek sağlık kuruluşudur. Hastanemiz dışında, yataklı ve acil sağlık hizmeti verebilen 2. Basamak sağlık kurumları; 42 km mesafede bulunan Ayvalık, 29 km mesafede bulunan Bergama ve 61 km uzaklıkta bulunan Aliağa Devlet Hastaneleridir.

Temelleri 1997 senesinde atılmış, inşaatı 19-03-2009 tarihinde bitirilmiş ve 2010 yılı mart ayında kesin kabulü yapılmıştır. 10-05-2010 tarihinde acil sağlık hizmeti, 17-05-2010 tarihinde ise ayaktan poliklinik hizmeti ve yataklı tedavi hizmeti sunumuna başlanılmıştır.

Açılışı öncesinde ilçemizde ikinci basamak sağlık hizmeti verilememektedir. Bu ihtiyaç çevre ilçe ve il merkezi hastaneleri vasıtasıyla giderilmiş, acil durumlar 112 ambulanslarıyla çevre hastanelere sevk edilmiş, bunun dışındaki ihtiyaçlar ise Toplum Sağlığı Merkezince oluşturulan nöbet ekibince ve Aile Hekimliklerince giderilmeye çalışılmıştır.

8 uzman hekim, 7 pratisyen hekim, 24 hemşire, 14 ebe olmak üzere toplam 97 personelle hizmet verilmektedir.

Yataklı servisimiz 1 yataklı 4 oda, 2 yataklı 10 oda ve 1 küvöz olmak üzere toplam 25 yatak kapasiteli olarak dizayn edilmiştır. Her oda içinde WC, duş, televizyon ve buzdolabı bulunmaktadır.

Acil servisimizde; hastaların ilk müracaatı ve triaj masasının yönlendirilmeleri ile ilk müdahale ve muayenelerinin yapıldığı 4 hasta kapasiteli 1 ilk müdahale ve muayene odası, ilk muayeneyi müteakip takip edilmesi gereken yahut tedavi uygulanması gereken hastaların gözlendiği 6 yatak kapasiteli gözlem odası, 1 resüstasyon ve 1 acil müdahale odası bulunmaktadır.

Poliklinik katımızda; 6 poliklinik odası, hasta hakları birimi, röntgen birimi ve ilk müracaat bulunmaktadır.

İki ameliyathanemiz bulunmaktadır. Her iki ameliyathane de aynı anda kullanılabilir durumdadır. Ameliyathanemizde genel cerrahi, üroloji ve kadın doğum uzman kişilerımızca cerrahi girişim yapılmaktadır.

Dikili Devlet Hastanesi Bölümleri

  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Üroloji

Dikili Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Dikili Devlet Hastanesi, İzmir ili Dikili ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dikili Devlet Hastanesi Doktorları

Dikili Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Dikili Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Dikili Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (232) 671-3500

Dikili Devlet Hastanesi Adresi

Dikili Devlet Hastanesi Adresi:  Salimbey Mah. Reyhan Sok. No:4

Dikili Devlet Hastanesi Web Sitesi

Dikili Devlet Hastanesi Web Sitesi: https://dikilidh.saglik.gov.tr/

Dikili Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir