Dudak nasıl dolgunlaştırılır? En basit ve etkili doğal dudak dolgunlaştırma

Dudak nasıl dolgunlaştırılır? En basit ve etkili doğal dudak dolgunlaştırma

Dudaklarınızın ince göründüğünü düşünüyor ve kimyasal hiç bir yola başvurmadan dudaklarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız mutlaka haberimizi okumalısınız. Evde uygulayabileceğiniz doğal metotlar ile basit bir şekilde dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Peki bu yöntemler neler? Doğal yöntemler ile etkili dudak dolgunlaştırma yolları nasıl uygulanır? İşte cevabı:

Her kadının kendine özgü ve özgü dudak şekli ve kalınlığı mevcuttur. Lakin bu kalınlık ve şekil zaman içinde dolgunluk ve sıkılığını yitiriyor. Özellikle yaş ilerledikçe daha da ince ve sağlıksız görünen dudaklarınızı doğal yollarla sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda popüler hale gelen dolgun dudaklar için estetiğin çözüm olduğunu kafanızı yoruyorsanız, yanılıyorsunuz. Bıçak altına yatmak yerine pratik metotları tercih ederek dudaklarınızı daha dolgun duruma sokabilirsiniz. Üstelik bu yöntemler aracılığıyla ekonomik açıdan da karlı çıkacaksınız. Evinizin konforunda uygulayabileceğiniz dudak dolgunlaştırıcı bitkisel yöntemler ile bu düşlerinize kavuşabilirsiniz.

Makyaj yaparken kalem ile dudak kenarlarından geçerek veya kimyasal metotlarla dudaklarınızı dolgun göstermekten sıkıldıysanız sizlere vereceğimiz doğal ve bitkisel malzemeleri tercih ederek dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz.

Bella Hadid öneriyor: Jamsu makyajı nedir, nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABERBella Hadid öneriyor: Jamsu makyajı nedir, nasıl yapılır?

NANE YAĞI

Duş aldıktan sonra göz alıcı uçlarınıza 1 -2 damla nane yağı alarak dudaklarınıza masaj yapın. Bu uygulamayı yaparken hafif bir yanma hissi olabilir.

Yüz spreyi ne işe yarar? Ferahlatan ve canlandıran yüz spreyleriİLİŞKİLİ HABERYüz spreyi ne işe yarar? Ferahlatan ve canlandıran yüz spreyleri

BAL

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için en fazla kullanılan bitkisel yöntemlerden biri baldır. Bal hem dudaklardaki ölü derilerin giderilmesine hem de dolgunlaştırılmasına yol gösterecektır.

Yapmanız gereken 1 çay kaşığı balı diş fırçanızın üzerine koyun. Ardından dudaklarınızı yavaş hareketlerle ve bastırmadan 5 dakika boyunca fırçalayın. Bu işlemin ardından dudaklarınızda gözle görülür bir dolgunluk olduğunu göreceksiniz.

BUHAR MASAJI

1 bardak kaynayan suyun içerisine çok az limon sıkın. Daha sonra ocaktan alıp dudaklarınıza yakın mesafede tutarak buharın dudaklarınıza çarpmasını sağlayın. Buhar dudaklarınıza geldikçe parmak uçlarınız ile 5 dakika boyunca masaj yapın.

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA EGZERSİZLERİ

  • Dolgun gözükmesi için en mühim egzersizler gülümseme ve öpücük egzersizidir. Uygulamak için, dudaklarınızın üzerine iki parmağınızı koyun, öpücük atın ve üfleyerek gülümseyin. Bu egzersiz sırasında dudakların büzülmesi dudak kaslarını çalıştırır ve daha dolgun bir görünüme ulaşmayı sağlar. Hareket gün içinde en az 10 kez yapıldığı takdirde bir ay içinde sonuç almak olabilecekdür.
  • Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için uygulayabileceğiniz başka bir egzersiz dudaklarınızı ‘O’ harfini telaffuz edecek biçimde uzatmaktır. Dudaklarınızı bu biçimde uzattıktan sonra 20 saniye bilave edin ve egzersizi tekrarlayın.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir