Furacin merhem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Furacin merhem 2021 fiyatı

Furacin merhem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Furacin merhem 2021 fiyatı

Son zamanların en fazla konuşulan ve merak edilen kremleri içinde bulunan Furacin merhem mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Peki Furacin krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir? İşte sorunun yanıtı:

Etken maddesi Nitrofurazon Furacin merhem, ciltteki yaralar üzerinde bulunan bakterilerin oluşmasını, gelişip çoğalmasını engelleyen bir antiseptik ilaçtır. Ameliyat yaralarının enfeksiyondan muhafaza edilmesi, mikropların oluşturduğu iltihaplı (ciltte içi irin dolu kabarcık, sivilce vb.) yahut iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar yahut zedelenme sonucu oluşan  yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda Furacin merhemi, ciltte içinde irin oluşan kabarcıkları ve sivilcelerin nasıl tedavi edileceğinde, dış kulak enfeksiyonlarının nasıl tedavi edileceğinde ve ameliyat sonrası yaraların enfeksiyondan muhafaza edilmesi için de kullanabilirsiniz. Bu ilacı kullanmanız sırasında döküntü, bölgesel ağrı veya şişme gibi bir  alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve doktorunuza başvurun.  Tedaviye başladıktan sonra birkaç gün içinde yara yahut yanıklarda iyileşme belirtileri görülmezse veya daha kötüleşirse mutlaka kremin kullanımını bırakmalısınız.

FURACİN MERHEM NASIL KULLANILIR?

Bu krem, enfekte olmuş yanıkları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca cilt iltihabı sebebiyle oluşan cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bakterileri öldürerek yahut büyümelerini önleyerek çalışır. Furacin merhem, bir gazlı bez yada spatül ile etkilenmiş bölgeye sürülür. Merhemin sürüldüğü bölge bir örtü ile örtülebilir. Furacin, her gün veya bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanır. Tedavi süresi 7 ila 10 gündür.

FURACİN MERHEM FİYATI 2021

Bu kremin güncel fiyatı 10.74 TL​’dir.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir