Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Ankara ilimizin Altındağ ilçesinde bulunan Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ile ilgili detaylar. Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230 adresinde bulunan Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi kurumuna 0 (312) 305-5000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Hakkında

Çocuk Sağlığı Enstitüsü ve 150 yataklı Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı aracılığıyla 8 Temmuz 1958 tarihinde hizmete açıldı. Hastane hızla gelişimini sürdürürken, 1961 senesinde geçirilen bir yangın sırasında zarar görmesine rağmen, altı ay içinde 250 yataklı olarak yeniden açıldı. Bugün 228 yatak kapasitesi olan hastanede, her sene 210000 hasta ayaktan, 5000 hasta ise yatarak tedavi görüyor. Çocuk Acil Servisi’nde ise her sene 30000 hastaya müdahale ediliyor.

Çocuk sağlığının tüm alanlarında sağlık hizmetinin sunulabilmesi maksadıyla Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alt birimleri, Çocuk Ruh Sağlığı, Çocuk Cerrahisi-Yenidoğan Cerrahisi, Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Beyin Cerrahisi, Çocuk Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Çocuk Göz Hastalıkları gibi cerrahi dalları Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet vermekte.

Yeni başvuruların yapıldığı poliklinik birimlerinde randevular günlük olarak veriliyor, muayene ve incelemeler ardından, gerektiğinde, hastalar çocuk sağlığının diğer üst ihtisas dallarına yönlendiriliyor. Birinci basamak hizmetinin bunun yanında çocuk sağlığının adolesan, allerji-astma, genetik, metabolizma, gastroenteroloji ve beslenme, göğüs hastalıkları, endokrinoloji, hematoloji, immünoloji, kardiyoloji, enfeksiyon, nefroloji-romatoloji, nöroloji, onkoloji, patoloji, sosyal pediatri, yenidoğan, yoğun bakım gibi üst ihtisas dallarında hizmet veriliyor. Bu tür üst ihtisas dallarından ikinci görüş almak amacı ile, diğer sağlık kuruluşlarından çok sayıda hasta gönderiliyor. Acil Servis’te ise 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor. Sosyal Pediatri biriminde sağlıklı bebek ve çocukların büyüme ve gelişmesi izlenirken aşıları da yapılıyor. Öğretim üyelerinden muayene istekleri hastanenin Özel Poliklinik biriminde gerçekleştiriliyor.

Hastanenin son senelerdaki yenilenme çalışmaları ile yenidoğan, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, enfeksiyon üniteleri, cerrahi birimleri, tüm yataklı servisleri ve poliklinikleri yenilenmiş olup, yenilenme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Endoskopi, bronkoskopi, kateterizasyon, ekokardiyografi, elektroensefalografi cihazları gibi gelişmiş teknoloji ürünlerinin kullanıldığı hastanede ülke içinden ve dışından çok sayıda sağlık personeli eğitim görüyor. Her alandaki geniş laboratuvar olanakları, geniş akademik kadrosunun desteğiyle Daha İleriye, En İyiye… sloganı ışığında en yeni Bilgi ve en son Teknoloji yi bir araya getiren hastaneye ülkemizin hemen her bölgesinden hasta geliyor. Bu donanımlarıyla Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ülkemizde öncü bir rol üstlenmekle kalmıyor, dünya çapında da tanınıyor.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Doktorları

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Telefon Numarası

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Telefon Numarası0 (312) 305-5000

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Adresi

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Adresi:  Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Web Sitesi

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Web Sitesi: www.hastane.hacettepe.edu.tr

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir