Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, İstanbul ilimizin Arnavutköy ilçesinde bulunan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi ile ilgili detaylar. Hadımköy, 34555 Arnavutköy adresinde bulunan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi kurumuna 0 (212) 409-0200 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Hakkında

Sultan 2. Abdülhamit aracılığıyla 1891’de Hadımköy’de yaptırılan, Balkan Savaşı’ndaki kolera ve tifüs salgınlarında kullanılan, bunun yanı sıra bir tahliye hastanesi görevini üstlenen Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi, 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nda da ordulara sıhhi destek verdi. 2012’de hizmete kapanan hastane, 2019’da hazırlanan restorasyon projesiyle ihya edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 35 günde aslına uygun restore edilen yapı, 31 Mayıs 2020de halkın hizmetine sunuldu.

İstanbul’un en eski sağlık tesislerinden birisi olan tarihi hastane, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bölge halkına hizmet vermekte.

4 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan hastane, donatıldığı ileri tıp teknolojileriyle de göz dolduruyor. Yerli solunum cihazları ile dijital röntgen cihazına sahip hastanede, 60’ı yoğun bakım olmak üzere 100 yatak yer alıyor. Doktor ve hemşire odaları da yoğun bakım odasına dönüştürülebilen hastanenin acil servisi de normal yataklı servis haline getirilebiliyor.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Bölümleri

Hastaneye gelen hastalara acil durumlarda müdahale edilmenin bunun yanında uzman hekimlerce poliklinik hizmeti de sunuluyor. Hastanenin üst katında bulunan yoğun bakım ünitelerinde özellikle pandemi, sars, ebola gibi hastalıklar için oluşturulan negatif basınçlı odalar yer alıyor. Ayrıca günde ortalama 100 civarında hastaya hizmet vermeyi planlayan hastane, poliklinikler içinde ortalama 400-500 kişi civarında hasta potansiyeli içinde yer alıyor. Genel cerrahi, dahiliye, kadın doğum, çocuk, göğüs hastalıkları, kulak burun boğaz poliklinikleri ve birinci düzey acil servisiyle hizmet veren hastanede, tomografi cihazı ve MR görüntüleme merkezi de yer alıyor.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Doktorları

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Telefon Numarası

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Telefon Numarası0 (212) 409-0200

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Adresi

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Adresi:  Hadımköy, 34555 Arnavutköy

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Web Sitesi

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Web Sitesi: yedikulegoguseah.saglik.gov.tr

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir