Huysuz ve yaramaz çocuklar için okunacak etkili dualar! Söz dinlemeyen çocuklara sakinlik duası

Huysuz ve yaramaz çocuklar için okunacak etkili dualar! Söz dinlemeyen çocuklara sakinlik duası

Çocuğunun yaramaz olmasından şikayetçi olan anne- babalar, artık nasıl davranmaları gerektiğini bilemeyecek hale gelebilmektedir. Bunun içinde çözümü yaramaz çocuklar için sakinleştirme dualarında arayabilirler. Peki huysuz ve yaramaz çocuklar için en etkili dua tavsiyeleri neler?

Ahir zaman olarak nitelendirdiğimiz şu zamanda salih/saliha ve hayırlı bir çocuk yetiştirmek epeyce zordur. Kötülüklerin çoğaldığı, helallerle haramların birbirine karıştığı şu zamanda yaptıklarımızdan ders çıkarmak bir diğer haliyle kendimize çeki düzen verebilmek için başımıza gelen musibetlere karşı ne olursa olsun isyan etmemek gerekmektedir. İnişli çıkışlı geçirdiğimiz ömrümüzün şu günlerinde kimimiz malıyla kimimiz sağlığıyla kimimiz de evladıyla sınanır. Hatta öyle ki bazı anne ve babalar çocuğunun yaramazlığından ve huysuzluğundan o kadar şikayetçidir ki artık nasıl söz dinleteceğini şaşırırlar. Peki yaramaz ve huysuz çocukların daha sakin ve uysal olabilmeleri için dua var mı? Huysuz ve yaramaz çocuklar için okunması önerilen zikirler ve dualar…

YARAMAZ VE HUYSUZ ÇOCUKLAR İÇİN OKUNABİLECEK DUA VE ZİKİRLER

Yaramazlık yapan çocukların sakinleşmesi için okunabilecek en etkili dua zikirlerinin tavsiyelerini sizlere bir araya getirdik. Bazı dini kaynaklarda geçen bilgilere göre sakinlik için okunabilecekler…

– Gün içinde 400 defa YA HADİ (C.C)

– İyi huylu ve dindar bir çocuk yetiştirmek için günde 14 defa YA VACİDÜ (C.C)

– Huyunun güzel olması için sabah namazını kıldıktan sonra çocuğun yüzüne bakarak 21 kez YA ŞEHİDÜ (C.C)

– Yaramaz çocuğa 3 defa YA BERRU (C.C)

– Evladının hayırlı olmasını isteyen kimse günde 70 kez”Estağfirullahe innehu kane ğaffara”şeklinde istiğfar edebilir.

– Çocuğun giydiği çamaşıra 3 cuma ikindi namazından sonra 1073 kez ihdinassiràdal müstegìm okunursa kötü huylarını bırakması ümit edilir. Ya da aralıksız 21 gün okunursa çamaşıra ekstra okunmasına gerek olmaz.

– Yaramaz çocuğun sakinleşmesi için RAD SURESİ tavsiye edilmektedir.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir