İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ilimizin Bahçelievler ilçesinde bulunan İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili detaylar. Kocasinan Mh. Karadeniz Cd. No:48 adresinde bulunan İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurumuna 0 (212) 496-5000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

E-5 Karayolu Üzerinde Bahçelievler’de kurulu olan hastane, Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’daki iki rehabilitasyon merkezinden en büyüğüdür. 1993’te Hastaneye “70. Yıl İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi” adı verilmiştir. 2001 Ekiminde eğitim hastanesi unvanı alarak “İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adını almıştır. Hastanemiz üç fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitim kliniği ile sağlık bakanlığının İstanbul’daki 12. eğitim kurumu olmuştur. İl Sağlık Müdürlüğü’nün 16-02-2007 tarih ve 1831 sayılı yazısıyla hastanemizin adı “İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir.

Hastanemiz toplam üç bloktan bir araya gelmektedir. A Blok hizmet dışı, B Blok idari birimler, klinikler, fizik tedavi ve egzersiz salonları, masaj odası olarak hizmet vermektedir. C Blok klinik şeflikleri, klinikler, emg, kemik yoğunluğu ölçümü, sosyal hizmetler, ultrason olarak hizmet vermektedir. Ayrıca poliklinikler, laboratuvarlar ve radyoloji bölümü de prefabrik binamızdadır. Diğer prefabrik binamızda ise idari bina (başhekim yardımcıları, kalite yönetim birimi ve ek poliklinik prefabrik binamız hizmet vermektedir.

Hastanenin bulunduğu geniş alan bir çok sosyal hizmet kuruluşuyla komşudur. Türkiye’deki rehabilitasyon hizmetinde mühim bir yere sahip olan hastane içindeki ameliyathaneleri, ortez-protez atölyesi, ürodinami ünitesi, kemik yoğunluğu ölçüm birimi, emg birimi, spor salonu ve hobi-uğraş evi ile örnek bir rehabilitasyon kompleksidir. Hastanede yatarak tedavi gören hastalar hastalıklarına göre özelleşmiş servislerde yatırılarak tedavi ettirilmektedir. Hastanemiz de 5 ayrı servis ve % 90 – 100 doluluk oranıyla tedavi edilmektedir. Hastanemiz çağdaş tıp biliminin ve teknolojisinin uygulandığı sağlık hizmetlerini sunmak ve gelişmeleri sürekli olarak izleyen işinde uzman, bilgili eğitim kadrosuyla hastaların gereksinmelerine üst düzeyde yanıt verebilecek uzman hekim yetiştirmek maksadıyla hizmetlerini en iyiye götürme çabası ile çalışmaktadır.

Hastanemizde yatan hastalarımıza rehabilitasyon hizmeti veren 4 jimnazyum salonu ve 4 tane fizik tedavi salonu bulunmaktadır. Toplam 34 poliklinikte günde ortalama 650-1000 hastaya üroloji, cerrahi, beyin cerrahisi, dahiliye, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, hidroterapi, FTR poliklinik hizmeti, 600-750 hastaya ayaktan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Ameliyathanesi, 3 yataklı post-op yoğun bakımı, 1 cerrahi servisi ve 1 pediatrik rehabilitasyon servis, 1 omurilik lezyonu servisi, 1 inme ve diğer rehabilitasyon servisi ile hizmet sağlamaktadır. Hastanemiz acil servisi olmayıp yatan hastalar için 24 saat daimi nöbet esasına göre çalışmaktadır. Hastanemiz hekim seçebilme sistemine göre çalışmaktadır.

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bölümleri

 • Aile Hekimliği
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Romatoloji
 • Psikiyatri
 • Spor Hekimliği
 • Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji
 • Üroloji

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Bahçelievler ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorları

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası:  0 (212) 496-5000

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adres

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adresi:  Kocasinan Mh. Karadeniz Cd. No:48

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Web Sitesi

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Resmi Web Sitesi https://istanbulftreah.saglik.gov.tr/

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Haritası

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort