Kurban Bayramına özel dekorasyon önerileri nelerdir?

Kurban Bayramına özel dekorasyon önerileri nelerdir?

Samimi ve içten duygulara yer açan bayramlar, kültürümüzde çok mühim bir yere sahip. Bayramlar, her birimizi çocukluk anılarımıza doğru giden uzun bir yolcuğa çıkarıyor. Bu anları evinizin içinde de hissetmek ister misiniz? Bayramın gelişiyle birlikte bayrama özel dekorasyon önerilerini siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik…

Kurban Bayramıyla birlikte ailemiz ve dostlarımızla keyifli anlar geçirebileceğimiz bir atmosfer de bizleri karşılıyor. Neşeli anlara ev sahipliği yapan bayramlar, akraba ziyaretlerini de bununla birlikte getiriyor. Özellikle misafirperver bir toplumun bir parçası olduğumuzu düşünürsek, her birimiz için bayramların özel bir yeri var. Belki de uzun süredir göremediğimiz sevdiklerimize kucak açabildiğimiz bu ufak zaman diliminde, bulunduğumuz alanın da rahat, şık ve iç açıcı bir biçimde olmasını istiyoruz. Ev dekorasyonunuzda bazı değişiklikler yaparak ve ufak detaylar ekleyerek evinizi bayram havasına hazırlayabilirsiniz. Misafirleriniz evinize ilk adımını atar atmaz özenli ve göz alıcı bir manzarayla karşılaşsın istiyorsanız; size bazı tavsiyelerimiz olacak. Gelin, evimizde bayram havasını nasıl oluşturabiliriz birlikte öğrenelim…

EVİNİZDE CANLILIK OLUŞTURUN!

Ev dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olan çiçekler, bayramın gelişiyle evinize baharı da getirecek. Evinizin stiline uyacak nitelikte canlı yahut cansız çiçekler ile hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Dilerseniz yemek masasında çiçekler tercih ederek, hazırladığınız lezzetli yemeklerin daha özenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da salonda orta sehpa üzerinde mis kokulu rengârenk çiçeklere yer verebilirsiniz.

SOFRA DEKORASYONUNUZU RENKLENDİRİN!

Bayram sofralarını hazırlarken her zamankinden daha titiz ve dikkatli davranıyoruz. Misafirlerimizle hoş sohbetlerimize eşlik edecek yemek masamızın kusursuz ve eksiksiz olması bi hayli önem teşkil ediyor. Masa örtünüzü ve yemek takımlarınızı seçtikten sonra şık bir geçiş oluşturmak isteğe göre; renkli ve desenli peçetelere yer verebilirsiniz. Özenle hazırlanmış rengârenk sofralara hem aileniz hem de misafirleriniz bayılacak!

AYDINLATMALARIN GÜCÜNDEN YARARLANIN!

Aydınlatmalar ev dekorasyonun olmazsa olmazıdır. Seçtiğimiz aydınlatma türleri ve renkleri bir evin havasını anında değiştirebiliyor. Hoş sohbetlere ev sahipliği yapan bayram günlerinde aydınlatma ve ışıklandırmalarınızda farklılığa gidebilirsiniz.

Sıcaklık ve sorunsuz bir ortamın kapılarını aralayan sarı ışıklarla loş bir ortam yaratabilirsiniz. Böylelikle loş ve sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz.

ODA KOKULARINA YER AÇIN!

Özgün ve kendine ait bir kimliği olan evleri oluşturmak kimi zaman zor görünebilir. Lakin bir mekâna ilk adımızı attığınızda o evin içinde bulunan kokular hafızanızda yer edinir. Bu da o alanın özel ve değişik bir görünüme kavuşmasında mühim bir rol oynar. Ev dekorasyonunuza ve kişisel zevklerinize göre belirleyeceğiniz oda kokuları ile evinizde ferah bir ortam şekillendirebilirsiniz. Bayram havasını evinize taşırken bu havanın kokusuna siz karar verin!

TEMİZ VE ŞIK BİR GÖRÜNÜM

Bayramın gelişiyle evinizde kalabalık gruplar eşliğinde misafirler ağırlayabilirsiniz. Bu noktada dekorasyonunuzu şekillendirirken temizlenmesi kolay eşyaları seçmeye özen göstermelisiniz. Yaşam alanınızdaki çalışma temizlik hususunda sizi zorlayabilir. Bundan dolayı yaz aylarında olmamızın avantajını tercih ederek ince ve makinede yıkanabilen halı ve kilimleri tercih edebilirsiniz. 


Ayrıca koltuk takımlarınız açık renklerdeyse renkli ve şık koltuk örtüleri ile hem estetik bir görüntü yakalayabilir hem de oluşabilecek yemek lekelerine karşı koltuklarınızı koruyabilirsiniz.

Farklı doku ve stilde kırlentler ile koltuklarınızı canlandırarak özel dokunuşlar uygulayabilirsiniz. 


Sıcak havalarla birlikte arada bir salon ve oturma odalarında vakit geçirmek kolay olmayabilir. Teras ve balkonlarınızda oturma alanları oluşturarak misafirlerinizi burada ağırlayabilirsiniz. Çeşitli aydınlatmalar ve rahat oturma alanları şekillendirerek balkonlarınızda rüzgârın esintisini hissedebilirsiniz.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir