Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren en doğal yöntemler

Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren en doğal metotlar

Kuru, yıpranmış ve cansız görünen saçlarınızı eski haline dönüştürmek için ihtiyacı olan nemi düzenli biçimde karşılamalısınız. Peki bu nasıl olacak? Kozmetik ürünler yerine evde yapabileceğiniz bilinçli kürler aracılığıyla saçlarınız eskisinden daha bakımlı ve canlı görünebilir. Kuru saçları nemlendiren mucize bitkisel metotları haberimizin özelliklerinden öğrenebilirsiniz.

HABERE AİT FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Uzun süre ısılı işlemler, klorlu su, saç boyamak, yanlış saç bakım ürünleri yahut çok sık yıkamaktan dolayı oluşan saç kuruluğu zamanla saçlarınızın dökülmesine bunun yanı sıra canlı ve göz alıcı görünmesini de engelleyebilir. Oluşan bu kuruluğu bitkisel metotlarla yok edebilirsiniz. Uzmanların yaptığı açıklamalara ve araştırmalara göre saç kuruluğu birinin yaptığı yanlış uygulamalar hatta kullanılan şampuanların içinde bulunan maddeler sebebiyle de ortaya çıkabiliyor. Hazırladığımız bu yazıda saç kuruluğundan şikayetçi olanlar için kesin çözüm olabilecek metotları mercek altına aldık.

  • Kuru saçların en büyük nedenlerinden birisi bakımsızlıktır. Hava kirliliği, tercih ettiğimiz şekillendiriciler(fön,maşa,düzleştirici),saçlarımıza yaptırdığımız işlemler(boya,röfle,vs)saçlarımızın daha da fazla kurumasına neden olacaktır.
  • Saçlarımızın kuruma nedenlerinden birisi de tercih ettiğimiz şampuanlardan dolayıdır.
  • Marketlerde satılan şampuanların içinde çok fazla kimyasal olmasından dolayı bu saçlarımıza aşırı derece zarar veriyor ve kuruluğa neden oluyor.
  • Nedenlerden birisi ise çok fazla şampuan kullanmak. Saçlarımıza aşırı şampuan yapmak kafa derisine zarar vermekte olup derinin kurumasına yol açacaktır.
  • Çok fazla şampuan kullanılmaması ve çok fazla saçınızı yıkamamanızı öneririz.

Kuru saçlar için 3 doğal bakım maskesiİLİŞKİLİ HABERKuru saçlar için 3 doğal bakım maskesi

KURU SAÇLARI NEMLENDİREN DOĞAL YÖNTEMLER

ZEYTİNYAĞI

Doğal zeytinyağı kuru saçlar için uygulanabilecek en pratik çözümler içinde yer alır. Zeytinyağının içerdiği E vitamini ve antioksidan aracılığıyla saçı nemlendirerek, yıpranmış görünümü yok eder. Saçlarınızın uzunluğuna göre zeytinyağını bir cezvede ısıtın. Ardından ılık duruma geldikten sonra saç köklerinizden ucuna kadar masaj yaparak uygulayın. En az yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kez tekrarlamak yeterli olacaktır.

MAYONEZ

Son senelerda saç yönünde bi hayli popüler olan mayonez, kuru ve cansız görünen saçların kurtarıcısı halini aldı. Bol bol protein içeren mayonez bunun yanı sıra göz alıcı görünmesine de faydalı oluyor. Saçlarınızın üst kısımlarına hafifçe su sürüp, mayonezi saç köklerinizden uçlarına kadar güzelce yayın. 1 dakika boyunca masaj yaparak saçlarınıza streç filmle sarın. 1 saat beklettikten sonra saçınızdan yıkayabilirsiniz. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

YUMURTA

Saçların yumuşamasına olanak sağlayan Lesitin ve proteinin yumurtanın içinde bol miktarda bulunması sebebiyle, saçları kuru ve yıpranmış görünümünden hızla kurtarır. 2 yemek kaşığı ılık su ile yumurtanın akını karıştırın. Ardından  saç diplerinize yumurtalı karışımla masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Saçlarınızın kuruluk derecesine göre haftada 1 yahut 2 kez uygulayabilirsiniz.

AVAKADO

avokadonun cilde faydaları

Cilt bakımı yönünden bi hayli etkili olan avakado, saçların da göz alıcı ve canlı görünmesi için adeta bir mucize. Kuruyan saçlara eski nemini kazandıran avakadoyu blenderdan geçirin. İçerisine buğday tohumu yağı ve jojoba yağı ekleyerek iyice karıştırın. Saç köklerinizden uçlarına kadar güzelce sürüp saçlarınıza bone takın. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı hafta da 2 kez uygulayabilirsiniz.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir