Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu Nasıl Alınır

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinden nasıl randevu alınır? Meram Tıp Fakültesinden online, telefon ve MHRS sistemi üzerinden randevu alma

necmettin erbakan üniversitesi meram tıp fakültesi hastanesi

Meram Tıp FakültesiNecmettin Erbakan Üniversitesi‘ne bağlı bir tıp fakültesidir. Fakültenin Temel, Dahili, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümlerinde, 42 Anabilim Dalı ve 26 Bilim Dalı bulunmaktadır.

Meram Tıp Fakültesi, 20 Temmuz 1982 yılında Selçuk Üniversitesi bünyesinde  kurulmuşve 53 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. 2001 yılında fakültenin ismi ‘Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’ olarak değiştirilmiştir.Meram Tıp Fakültesi, 27 Aralık 2011 tarihinde Selçuk Üniversitesinden ayrılarak Konya Üniversitesine bağlanmıştır. 11 Nisan 2012 tarihinde de üniversitenin adı “Necmettin Erbakan Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

Konya’nın Meram ilçesi sınırlarında yer alan fakülte ve hastane hizmet binaları;  85.415 m² lik hastane kampüsü içerisinde toplam 14 bina ve 70.000 m² ye yakın kapalı alandan oluşmaktadır. Ayrıca kampüs alanı dışında uluslararası akreditasyona sahip Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktadır.

Meram Tıp Fakültesinden online randevu alma

Meram Tıp Fakültesinden 3 farklı şekilde randevu alınabilir bu rehberimizde sizlere 3 yönetim de detaylı bir şekilde anlatacağız.

  1. Online randevu alma
  2. Telefon araması ile randevu alma
  3. MHRS sistemi ile randevu alma

1. Meram Tıp Fakültesi online randevu nasıl alınır?

Meram Tıp Fakültesinden online randevu almak için öncelikle meram tıp fakültesine ait online randevu sistemine giriş yapmalısınız. ( giriş yapmak için tıklayınız. )

Bağlantıya tıkladıktan sonra resimdeki gibi giriş yap sayfasına ulaşacaksınız.

Daha sonrasında ” kayıt olmadan randevu al ” butonuna tıklayarak devam edin.

Üyesiz randevu girişi formunda sizden istenilen T.C. Kimlik numarası ve doğum tarihinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra ” Giriş ” butonuna tıklayınız.

Giriş bilgilerinizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra sizden cep telefon numaranızı doğrulamanızı isteyecektir. cep telefonu numaranızı doldurduktan sonra onay kodu kutusuna, size gelen SMS ile doğrulamayı tamamlayabilirsiniz.

telefon doğrulama işleminizi doğru bir şekilde tamamladıktan sonra artık randevu almak istediğiniz poliklinik veya bölümü seçebilirsiniz.

2. Meram Tıp Fakültesi Telefon ile randevu nasıl alınır ?

Meram Tıp Fakültesi Telefon araması ile randevu almak için (0332) 223 60 00 numaralı telefon çağrı merkezi arayarak T.C Kimlik numaranız ve çağrı merkezi temsilcisinin sizden istediği bilgiler ile randevunuzu oluşturabilirsiniz.

3. Meram Tıp Fakültesi MHRS sistemi ile randevu nasıl alınır ?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile meram tıp fakültesinden aşağıdaki adımları takip ederek randevu alabilirsiniz.

MHRS ile randevu almak için iki yöntem bulunuyor. ‘’ Alo 182’’ çağrı merkezini arayarak bağlanacağınız canlı operatöre TC kimlik numaranızı vererek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İkinci yöntem ise, www.mhrs.com.tr’den randevunuzu oluşturmak. WEB’den randevu oluşturmak için; daha önce üyelik kaydınız yoksa “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer üyelik kaydınız var ise kimlik numaranız ve şifrenizle meram tıp fakültesinden, dilediğiniz tarihe randevunuzu oluşturabilirsiniz.

EKSTRA; MHRS MOBİL UYGULAMASI İLE RANDEVU OLUŞTURMA

Play store veya App store üzerinden indireceğiniz MHRS mobil uygulaması ile randevu almak için üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

 

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

One thought on “Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu Nasıl Alınır

  • 29 Eylül 2022 tarihinde, saat 08:20
    Permalink

    Meram tıp için online randevu alamıyoruz biraz kolaylastirsaniz herkes rahat alabilse

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir