Nevşehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Nevşehir Devlet Hastanesi, Nevşehir ilimizin Merkez ilçesinde bulunan Nevşehir Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Ragıp Üner Mah. Zübeyde Hanım Cad. Karayazı adresinde bulunan Nevşehir Devlet Hastanesi kurumuna 0 (384) 228-5050 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Nevşehir Devlet Hastanesi Hakkında

Hastanemiz Sağlık Bakanlığı, TOKİ, Nevşehir Belediyesi ve Maliye Bakanlığı ortak protokolü ile 45000 m2 kapalı alan üzerine 2008 senesinde inşasına başlanmış ve 600 günde tamamlanmıştır. 2010 senesinin Aralık ayında yeni hastanede hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemizinin kat servisleri tek ve çift kişilik odalar olmak üzere inşa edilmiş 300 yatak kapasiteli olup her odada lavabo ve banyo bulunmaktadır. Acil Servisinde 24 olmak üzere toplam 324 yatakla hizmet vermektedir.

Acil Servis : Acil servisimiz 24 saat hizmet vermektedir. Triaj bölümünde hastalar karşılanarak tansiyon ve nabız ölçümü yapılarak durumuna göre değerlendirilmeye alınıp ilk müdahaleyi Acil Tıp uzmanı doktorumuzun gözetiminde pratisyen doktorlarımız aracılığıyla yapıldıktan sonra hastalığın durumu ve seyrine göre branş uzman doktorlarımıza yönlendirilir gerekli tetkik ve tedavi ile genel müşahade odalarında gözlem altına alınarak tedavi edilmektedir. Genel müşahade 19 sedye, Çocuk müşahade 2 sedye, 10 yatak, Resüsitasyon odasında 3 sedye, Travmada 2 sedye, Jinekolojide 2 sedye, 1 yatak, Acil giriş de 3 sedye ile Toplam 31 sedye ve 11 yatakla acil hizmeti verilmektedir. Acil servisimizde Acil Tomografi, Röntgen, Laboratuvar hizmetleri de verilmektedir.

Poliklinikler: Poliklinik Hizmetleri Zemin Kat ve 1. Kat da poliklinik hizmetlerimiz yapılmaktadır. Çocuk Polkliniğine müracaat eden hastalar sıra beklerken Hastanemiz içindeki Çocuk parkında çocuklarını eğlendirirken sıra beklemektedir. Tam donanımlı Hasta muayene odalarında 27 Branşta, 84 Uzman Hekim, 15 Pratisyen Hekim 75 Poliklinik hizmeti verilmektedir.

Merkez Laboratuvar: Acil ve Merkez Laboratuvarında tam donanımlı cihazlarla rutin laboratuvar testlerinin yapıldığı Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji, Hematoloji, İmmunoloji Laboratuvarı bölümlerine ulaşan hasta kan ve metaryalleri bi hayli hızlı bir biçimde çalışılmakta test sonuçları kısa bir sürede neticelendirılmakta ve sonuçlar hastanın TC numarası ile hastanemizin web sitesinden online olarak da alınabilmektedir.

Görüntüleme : Görüntüleme biriminde ise branşlarına uygun Tam donanımlı en son teknolojik Mr Cihazı, Bilgisayarlı Tomografi, E. M. G, E. E. G, Ultrasyon Cihazı, Mamografi Cihazı, Kemik Dansimetre ölçüm cihazı bulunmakta Röntgen de çekilen film sonuçları Dijital görüntüleme sistemi baskı yapılarak hastalarımıza verilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi: ESWT ile şok dalga nasıl tedavi edileceği yapılmakta, 5 tane Elektro Terapi odasında 25 yatak bulunmakta ve her yatak başı Ultrason ve Tens Cihazı ile tedavi edilmektedir. Eksersiz odasında Paralel bar, Omuz Çarkı, eksersiz med, plates topu, Traksiyon cihazı ile fizik tedavi eksersizleri yapılmaktadır.

Ketem Merkezi : 1 Muayene Odası, 1 Smear Odası, 1 mamografi odası bulunmaktadır. Bayan hastalarımıza meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri taramaları ve eğitimi verilmektedir.

Doğum Servisi : 9 Adet Oda, 2 tane Lohusa yatağı, 2 tane sancı yatağı, 2 tane SDL Odası

Ameliyathane Servisi: Bir tane Acil Servis de olmak üzere 9 adet donanımlı modern Ameliyathane odası bulunmakta 10 adet Ameliyat masası, 8 adet derleme transfer yatağı bulunmaktadır.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi: 20 tane küvezimiz, 6 tane mavi ışıklı led fototerapi cihazı, 6 tane konvansiyel fototerapi cihazı, 1 tane tünel fototerapi cihazı, 1tane vantilatör, 1 tane açık yatak bulunmaktadır..

Genel Yoğun Bakım Servisi : 10 tane tam donanımlı mönitörlü hasta yatağı ve etejeri, 7 tane mekanik vantilatör, 3 tane Tedavi arabası bulunmaktadır.

Hemodiyaliz: Hemodiyaliz merkezimiz de 21 adet cihazımız bulunmaktadır. 15 tane negatif normal, transfer koltuk diyaliz yatağı, 4 tane Hepatit C, transfer hasta yatağı, 2 tane Hepatit B, transfer koltuklu diyaliz yatağı olarak hizmet vermektedir. Sabah ve ara öğün verilmektedir. Servis araçlarımızla diyaliz hastalar evlerinden alınmakta ve tekrar evlerine bırakılmaktadır. Geniş ferah bir ortamda yatak başı TV’li diyaliz merkezimizde 50 tane hastamıza hizmet verilmektedir.

Ayrıca Hastanemize bağlı 120 yataklı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehebilitasyon ek binamızda hastaların “uzay yürüyüşü” olarak adlandırdığı Türkiye de yalnızca 4 tane Devlet Hastanesine kurulan “Lokomat” adlı robot, hastaların hizmetine sunuldu. Robot, kısmi kas gücü olan felçli hastalarda yürüme potansiyelini artırıyor.

Nevşehir Devlet Hastanesi Bölümleri

 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Nevşehir Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Nevşehir Devlet Hastanesi, Nevşehir şehrinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nevşehir Devlet Hastanesi Doktorları

Nevşehir Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Nevşehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Nevşehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (384) 228-5050

Nevşehir Devlet Hastanesi Adresi

Nevşehir Devlet Hastanesi Adresi:  Ragıp Üner Mah. Zübeyde Hanım Cad. Karayazı

Nevşehir Devlet Hastanesi Web Sitesi

Nevşehir Devlet Hastanesi Web Sitesi: https://nevsehirdh.saglik.gov.tr/

Nevşehir Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort