ÖZEL AVUSTURYA SEN JORJ HASTANESİ Telefon Numarası Ve Adresi

Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi, İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesinde bulunan  Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi ile ilgili detaylar. Bereketzade, Bereketzade Medresesi Sk. No:7 adresinde bulunan Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi kurumuna (0212) 292 62 20  nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

ÖZEL AVUSTURYA SEN JORJ HASTANESİ HAKKINDA

1872’den beri Beyoğlu Galata’da bulunan Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi, Türkiye başta olmak üzere 56 farklı ülkenin vatandaşlarına hizmet vermektedir. Almanca, Rusça, İngilizce, Arapça ve Fransızca dahil olmak üzere 10 farklı dilde yılların deneyimi ve güveni ile hizmet sunmaktadır.

1872 yılında İstanbul’da baş gösteren kolera salgınında, Avusturya’nın Graz şehrinden gelen iki rahibenin Galata Kulesi’nin yakınlarında hastaları tedavi etmesiyle başlayan Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi’nin hikayesi, günümüzde sevecen ve güler yüzlü tedavi anlayışı ile hala devam etmektedir.

1893 yılında İstanbul’lu bir doktorun yardımıyla Türkiye’deki ilk Çocuk Kliniğinin yer aldığı bu kurumun, Göz Kliniği ve Polikliniğinin de ilave edilmesiyle hastaneye dönüşmüştür. Aynı dönemde rahibeler yönetiminde bir aşevi de hastane bünyesinde yer almaktaydı.

1914 yılına kadar Osmanlı Padişahı ve Avusturya İmparatoru’nun yer aldığı milletlerarası bir komite hastanenin bakım ve onarımı ile gelişmesine yönelik çalışmaları üstlenmişlerdi. Bünyesinde İç Hastalıkları, Cerrahi, Kulak Burun Boğaz bölümlerini barındıran bu kurum 1927’de inşa edilen ek bina ile hastane hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürmüştür.

Cumhuriyet dönemine kadar bu şekilde hizmetlerini sürdüren Avusturya Hastanesi, 1927 yılında ek bina ilavesi ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Cerrahi, K.B.B. ve Cilt Hastalıkları alanında hizmet vermeye devam etmiştir.

1995 – 2000 yılları arasında yaptığı ek bina yatırımı ile klinik kapasitesini arttıran hastanemiz, bugün dahili ve cerrahi olmak üzere 13 farklı branşta, 4 erişkin ve 4 yenidoğan yoğun bakım olmak üzere 48 yatak kapasitesi ve 3 adet ameliyathanesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca hastalarımızı karşılayan ve onları yönlendiren Avusturyalı ve farklı ülkelerden gelen “Schwester” lerin hastane içinde yaydığı sıcaklığı ve sevecenliği hissedebilirsiniz. Türk tıp tarihine önemli katkılar sağlamış ve tıp kitaplarında ismi geçen önemli doktorları bünyesinde barındırması ile ön plana çıkmış olan, Beyoğlu ve Galata’nın tarihine tanıklık eden hastanemiz, sağlık hizmeti vermesinin yanı sıra fotoğraf, tablo sergileri ve müzik dinletileri ile bir nevi kültür sanat hizmeti de sağlamaktadır.

ÖZEL AVUSTURYA SEN JORJ Hastanesi Bölümleri

 Bereketzade, Bereketzade Medresesi Sk. No:7, 34420 Beyoğlu/İstanbul

ÖZEL AVUSTURYA SEN JORJ Web Sitesi:

https://www.sjh.com.tr/

ÖZEL AVUSTURYA SEN JORJ Hastanesi Nasıl Gidilir? ÖZEL AVUSTURYA SEN JORJ Hastanesi Yol Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort