Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Telefon Numarası ve Adresi

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği, Ankara ilimizin Çankaya ilçesinde bulunan Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği ile ilgili detaylar. Nisan Sok. No:7 Dikmen adresinde bulunan Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği kurumuna 0 (312) 479-7033 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Hakkında

Metropol Hipertansiyon Kliniği yalnızca Ankaranın değil, ülkemizin en mühim yüksek tansiyon merkezidir. 1994 senesinde kurulan kliniğimiz kısa bir sürede mühim bir gelişme göstermiş, modern teknolojinin ve kaliteli hizmetin öncüsü olmuştur. Aşağıda anılan bölümler ile hizmet vermektedir.

Hipertansiyon Kliniği: İlk kurulan bölümdür. Bugün yüksek tansiyon alanındaülkemizde referans merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu bölümde yüksek tansiyonun nedeni araştırılmakta, vücutta yaptığı hasarlar ve şiddeti belirlenmekte, diğer risk etkenleri ile ilişkisi saptanmakta ve aktif olarak hasta nasıl tedavi edileceği yapılmaktadır.

Laboratuar : Rutin kan ve idrar testleri ile normal biyokimyasal analizler, diğer testler ise, Ankara’nın bazı saygın laboratuarları ile anlaşmalı olarak yapılmaktadır.

Röntgen: Tüm düz grafileri çekebilecek yetenekte gelişkin bir röntgen cihazı ile hastalara hizmet verilmektedir.

Bilgisayarlı Tomografi: Ankaranın teknolojik olarak en gelişkin tomografi cihazlarındandır. Beyin, akciğer, bel, boyun ile karın organlarının ayrıntılı görüntülrnmesi.

Klasik Ultrasonografi: Karın organlarının görüntülenmesi ayrıntılı olarak yapılabilmektedir. Bunun yanında karaciğer, dalak, böbrekler ve yumurtalıklardaki hastalıkların tanısı konulabilmektedir. Yüksek tansiyon hastalarında çok görülen karın damarındaki genişlemeler erkenden tanınabilmektedir. Ayrıca yüzeyel probu ile meme, tiroid, testis ve lenf bezleri gibi organlar incelenebilmektedir.

Renkli Doppler Ultrasonografi: Böbrek ve karın damarları incelenebilmekte ve tıkanıklıklar anlaşılabilmektedir. Boyun damarlarının incelenmesi ile damar sertliğinin tanısı konulabilmekte, bunun bunun yanında felçlerin en mühim nedeni olan pıhtı oluşması anlaşılabilmektedir. Bacak ve kol damrlarının incelenemsi ile tıkanıklıklar erkenden anlaşılabilmektedir.

EKG ve Eforlu EKG: Kalp hastlıklarının tanısında ve takibinde rol oynayan, mühim cihazlardandır. Ayrıca hastanın efor kapasitesi anlaşılabilmektedir.

Renkli Doppler Ekokardiyografi: Ankaranın en büyük ekokardiyografi laboratuarına sahip olan kliniğimizde, eko ile kalp büyüklüğü, kalbin performansı, kalp içinde yer işgal eden kitleler, kalp kapaklarının yapısı, kan kaçırıp kaçırmaması, kalp zarı içinde su toplanması hastaya herhangi bir zorluk oluşturmadan rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Holter Bölümü: Sadece ülkemizin değil, Avrupanın en büyük Holter merkezi konumundadır. Hastaya 24 saat boyunca takılan bu cihaz ile ritim bozuklukları, sessiz ve gizli kalp hastalıklarının tanısı konulabilmekte ve gün içindeki aktivitenin hastayı nasıl etkilediği tanımlanabilmektedir. Ayrıca kalbin sinir dengesi anlaşılarak, nasıl tedavi edileceği planlanabilmektedir.

ABPM Bölümü: ABPM ile kan basıncının 24 saat boyunca değişimi anlaşılabilmektedir. Böylelikle kan basıncının şiddeti, sinirsel durum ile etkilenip etkilenmediği, gece uykudaki durumu saptanmaktadır. Kullanılan ilaçların fazla gelip gelmediği, ilaca direnç var mı, yok mu düşük tansiyonun şiddeti belirlenebilmektedir.

Solunum Fonksiyon Testleri Cihazı: Astım, kronik bronşit, amfizem gibi çeşitli hastalıkların tanı ve takibinde mühim rol oynamaktadır.

Elektron beam tomografi: Elektron beam tomografi cihazı ile, kalp başta olmak üzere, birden çok hastalığın tanı ve takibinde mühim bir aşama gerçekleştirilmiştir.

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Telefon Numarası

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği telefon numarası:  0 (312) 479-7033

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Adresi

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği adresi:  Harbiye, Nisan Sk. No:7, 06460 Çankaya/Ankara

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Web Sitesi

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği resmi web sitesi: www.hipertansiyonmerkezi.com

Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Nasıl Gidilir? Özel Metropol Hipertansiyon Kliniği Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir