Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Telefon Numarası ve Adresi

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bursa ilimizin Nilüfer ilçesinde bulunan Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilgili detaylar. Konak Mah. Beşevler Cd. No:76 Nilüfer adresinde bulunan Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurumuna 0 (224) 451-3222 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hakkında

Ağız içinde yalnızca çürük dişler ve iltihaplı diş etleri karşımıza çıkmaz. Tüm dünya çapında kabul edildiği gibi çene kemikleri ve eklemi, tükrük bezleri, dil ve ağız içinde görülen tüm yumuşak dokuların hastalıkları diş hekimliğini ilgilendiren konulardır. Bu yapı ve dokular ufak bir alanı kapsamakla birlikte, anatomik olarak karmaşık bir yapı oluştururlar.

Bir çok sistemik hastalık da ağız içinde mühim belirtiler göstermektedir. Misal verilecek olursa, şeker hastalığında diş eti hastalığı çok cabuk ilerler. Yine ağız içinde sık ve çok sayıda çıkan aftlar, behçet hastalığının ilk belirtileri olabilir. İşte bundan dolayırle ağız içi hastalıkların teşhisi ve tedavi planlaması ile ilgili ayrı bir ana bilim dalı doğması gerekmiştir ve Oral Diagnoz ve Radyoloji bu görevi üstlenmiştir.

Ağız içi hastalıklarının, özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili olanların teşhisinde en büyük yardımcımız dental radyografiler yani diş filmleridir. Diş filmlerinin de en fazla kullanılan iki tipi periapikal (2-3 dişi gösteren ufak filmler) ve panoramik filmlerdir (alt ve üst tüm dişleri ve çene kemiklerinin tamamını gösterebilen büyük filmler). Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da çok düşük radyasyon dozu tercih ederek film görüntüsü üzerinde renk ve ışık oynamaları yapmaya imkan kılarak ayrıntılı değerlendirme yapmamıza olanak tanır. Bunların yanında özellikle implant uygulamalarında ve eklem hastalıklarının teşhisinde MR ve BT de yardımcı olarak istenebilecek filmlerdir.

Tüm bu metotlarla fakat 1/3’ü ağız içinde görülebilen diş yapısının kalan 2/3’lük bölümünü ve çene kemiği içinde kalan iltihabi oluşumlar ve gömülü diş gibi yapıları rahatlıkla görüp teşhis edebiliriz. İyi bir teşhis de doğru tedavi planlamasının yapılabilmesini sağlar. Böylelikle gerekli tüm tedavi ihtiyaçları erken teşhis edilir ve ileride daha büyük sorunlar oluşması önlenir.

Oral Diagnoz ve Radyoloji bölümünde, hasta dosyasında bulunan kişisel ve tıbbi detaylarınız, gizlilik politikamız gereği 3. şahıslarla asla paylaşılmaz.

Oral Diagnoz ve Radyoloji departmanında tüm hastaların ilk kayıtları alındıktan sonra, muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Daha sonra tedavi gereksinimlerine uygun olarak diş filmlerinden bir yahut birkaçı alınmakta ve tüm tedavi planlaması tespit edilmektedir.

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Bölümleri

 • Oral Diagnoz ve Radyoloji
 • Cerrahi
 • Periodontoloji
 • Tedavi
 • Diş Beyazlatma
 • Endodonti
 • Pedodonti
 • Protez
 • Estetik
 • İmplantoloji
 • Ortodonti

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Bursa ili Nilüfer ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Doktorları

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Doktorları için tıklayınız.

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Telefon Numarası

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Telefon Numarası0 (224) 451-3222

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adresi

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adresi:  Konak Mah. Beşevler Cd. No:76 Nilüfer

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Web Sitesi

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Web Sitesi: www.turkuazdent.net

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir