Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Sakarya ilimizin Adapazarı ilçesinde bulunan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili detaylar. Paputçular Mah. Fabrika Cad. Müftülük Arkası adresinde bulunan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kurumuna 0 (264) 274-5080 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Hakkında

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi şehir merkezinde 7.122 m² arsa üzerinde 9.938 m² kapalı alan olarak hizmet vermektedir. 1945 senesinde memleket hastanesi olarak yapılan binada hizmete başlamıştır. 1992 senesinde yapılan 4 katlı binasına taşınarak 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Aynı yıl çocuk kliniğinin taşınmasıyla 180 yatak kapasitesiyle hizmet verir duruma gelmiştir. 1999 depreminde yeni yapılan binanın iki katı alınarak hizmete, eski hizmet binasıyla birlikte sürdürülmüştür. Hastanemiz yeni yapılan düzenlemelerle 201 yatak olarak hizmet vermektedir.

Doğumhanede aynı anda 4 doğum yaptırma olanağı mevcuttur. Doğumhanede 16 yatak kapasitesi mevcuttur. Lohusa cerrahi servisi 52 yatak, septik servisi 21 yatak, gebe takip 11 yatak, çocuk cerrahisi 13 yatak, prematüre – yenidoğan servisi 31 kuvöz ve bebek yatağı, çocuk servisi 55 yatak ve çocuk yoğun bakım 6 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Prematüre – yenidoğan servisinde 3. derece 6 yatak, 2. derece 4, 1. derece 6 olmak üzere 16 yenidoğan yatağı bulunmaktadır. Çocuk yoğun bakımda 4, çocuk 2 tane annelere yönelik yoğun bakım 2. Derece yatağı mevcuttur.

Doğumhanemizde doğum yapacak anne adaylarıyla yakınlarını görüştürmek için görüntülü ve sesli sistemimiz mevcuttur. Yine doğum yapan anneler, yakınlarına bekleme salonundan anında monitörle bildirilmektedir. Yenidoğan ve çocuk yoğun bakımda hasta yakınları, hastalarını ekrandan gösterebilmektedirler.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde gündüz kadın doğum, çocuk, çocuk cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, diyet poliklinikleri yapılmaktadır. Akşam saat 17:00 den sonra kadın doğum, çocuk, ultrason, psikiyatri poliklinikleri ve genel cerrahi uzmanı aracılığıyla meme poliklinikleri mesai dışı olarak hizmet vermektedir.

Hamile annelere yönelik normal doğumu teşvik amaçlı, Doğumhane Sorumlusu ve ekibi yardımıyla bilgilendirme ve Normal Doğuma Hazırlık Eğitimi Kurs Programı yapılmaktadır.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Numarası

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi numarası:  0 (264) 274-5080

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Adresi

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi adresi:  Paputçular Mah. Fabrika Cad. Müftülük Arkası

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Nasıl Gidilir? Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir