Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, Sakarya ilimizin Arifiye ilçesinde bulunan Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ile ilgili detaylar. Adapazarı Otoban Gişeleri Mevki Nehirkent adresinde bulunan Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi kurumuna 0 (264) 229-4200 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Hakkında

Hastanemizin kuruluş çalışmalarına 14-09-1993 tarihinde Sakarya Valiliği ve VAKSA (Hacı Ömer Sabancı Vakfı) içinde yapılan protokolle başlanmıştır. Bu protokol gereği hastanemiz inşaatına 01-01-1994 tarihinde başlanmış bir yıl gibi kısa bir sürede 31-12-1994 tarihinde bitirilmiştir. Hastane içi tefrişat 1995 senesinde tamamlanmış ve resmi açılışı 26 Ağustos 1995 tarihinde yapılmıştır. Hastanemiz ilk etapta 7 gün 24 saat acil poliklinik ve ambulans hizmeti vermeye başlamıştır.

Hastanemizin inşası için seçilen mevki Anadolu’yu İstanbul’a bağlayan kavşak ve ana arterler üzerindedir. Bu arterlerdeki trafik yoğunluğu sürekli olarak kazalara sebebiyet vermektedir. Hastanemizin bu alanlara olan yakınlığı sebebiyle travma müdahalesine yönelik bir hastane olması düşüncesi ağırlık kazanmıştır Hastanemiz bu görüş ışığında Nisan 2005 te Travmatoloji hastanesi hüviyetine kavuşmuştur. Sakarya Toyotasa Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi şu anda ortopedi ve genel cerrahi uzman kişilerı önderliğinde oluşturulan işinde uzman ekiplerle 24 saat kesintisiz travma müdahalesi hizmeti vermektedir.

Hastanemiz Türkiye de bulunan resmi görüntüleme merkezleri içinde bi hayli hızlı hizmet ilkesi gereği olarak hastalarına en az randevu süresi veren görüntüleme merkezlerindendir. Hastanemiz bölgesindeki tek Travmatoloji hastanesi olma özelliğine sahiptir. Alanında uzman hekim ve yardımcı personel kadrosuyla Travma müdahalesinde bi hayli hızlı ve etkin müdahale anlayışını sürdürmektedir.

Hastanemiz, Arifiye ilçesi TEM Otoyolu Adapazarı gişeleri mevkiinde bulunması sebebiyle özellikle TEM otoyolu ile diğer karayollarında yaşanan trafik kazalarına ilk müdahalenin yapıldığı ve tedavi edildiği bir merkez haline gelmiştir. Bu bağlamda; özellikle ortopedi vakalarına yapılan müdahalelerde referans olma yolunda genel kabul görmüştür. Hastanemizin Manyetik rezonans (MR), Tomografi, kan merkezi, patoloji laboratuarı gibi teşhis ve tanı merkezlerinin yanında ilimizde tek olan heliport pisti ile hava ambulansına hizmet vermektedir.

Hastanemiz yataklı servisi olarak 3 servisimiz çalışmaktadır.

Zemin Kat Servisi: Bu servisimiz 28 yatak kapasitesi ile ortopedi, intaniye, göğüs hastalıklari, noröloji, psikiyatri ve dahiliye branşlarına hizmet vermektedir.

1. Kat A Servisi: Bu servisimiz 26 yatak kapasitesi ile ortopedi hastalarına hizmet vermektedir.

1. Kat B Servisi: Bu servisimiz 32 yatak kapasitesi ile beyin cerrahi, genel cerrahi, üroloji, dahiliye, fizik tedavi, kalp damar cerrahisi birimlerine hizmet vermektedir. Tüm yataklı birimlerimizin temel amacı teşhis ve tedavi için yatan hastaların tedavi, tetkik ve bakımlarının düzenli olarak yapılması, hastalık süreçlerini şifa ile neticelendirılması ve bu süreç içinde hastalarımızın tatminiyetlerini öncelik olarak sürdürmektir.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Bölümleri

 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, Sakarya ili Arifiye ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Doktorları

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Telefon Numarası

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Telefon Numarası0 (264) 229-4200

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Adresi

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Adresi:  Adapazarı Otoban Gişeleri Mevki Nehirkent

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Web Sitesi

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Web Sitesi: http://toyotasadh.saglik.gov.tr/

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort