Sarayönü Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Sarayönü Devlet Hastanesi, Konya ilimizin Sarayönü ilçesinde bulunan Sarayönü Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Fatih mh. Yalçın cd. No:1 adresinde bulunan Sarayönü Devlet Hastanesi kurumuna 0 (332) 617-1515 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Sarayönü Devlet Hastanesi Hakkında

İlçemiz Sarayönü Devlet Hastanesi 1961 senesinde sağlık merkezi olarak yapılmış olup, ardından 25 yataklı devlet hastanesi olarak hizmet vermeye başlamış olan hastanemiz, ocak 2009’da geçici kabulü yapılan ek binanın da hizmete girmesi ile, 03/04/2009 tarihi itibari ile sağlık bakanlığınca 55 yataklı devlet hastanesi olarak tescil edilmiştir.

Devlet Hastanesi 30 yataklı ek hizmet binası olarak yapına başlanmış, İnşaatı 2005 senesinde başlamış, 2008 yılı sonunda inşaatın geçici kabulü yapılmıştır. 2009 yılı Temmuz ayında tefrişatı tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Haziran 2010 senesinde eski hizmet binası için Bayındırlık İl Müdürlüğü aracılığıyla maili İndiham raporu düzenlenmiş olup, yıkımı gerçekleştirilmiştir. Yıkımdan sonra hastanemiz 30 yataklı olarak hizmet vermeye başlamış ve 26/06/2011 tarihi itibari ilde 30 yatak olarak tescili yapılmıştır.

İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde Dahiliye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ağrı, Diş ve Acil Polikliniklerinde hizmet verilmektedir.

24 saat kesintisiz hizmet veren acil serviste röntgen ve laboratuar hizmetleri verilmekte olup, acil servisde kadın ve erkek olmak üzere iki ayrı müşahede odası mevcut olup, toplam yatak sayısı 9 dur.

Sarayönü Devlet Hastanesinin toplam 12800 m² içinde 6520 m² kapalı alanı mevcuttur. 9 poliklinik alanı, 2 laboratuar, 1 röntgen, 17 hasta odası, 2 ameliyathane odası, 1 doğum odası ve kriterlere uygun acil servise sahiptir. 2 Diş Hekimi mevcut olup, 2010 yılı itibari ile diş ve protez yapımı başlamıştır. Ameliyathanesinde Genel Cerrahi ve Kadın doğum Uzmanları aracılığıyla safra kesesi, guatr, fıtık, sünnet, sezaryen, kist, histeroktomi ameliyatları yapılmaktadır.

Fiziki alanda yapılan değişimlerle birlikte hastanemizdeki hasta tatminiyeti üst düzeye ulaşmıştır.

Sarayönü Devlet Hastanesi Bölümleri

  • Aile Hekimliği
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sarayönü Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Sarayönü Devlet Hastanesi, Konya ili Sarayönü ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sarayönü Devlet Hastanesi Doktorları

Sarayönü Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Sarayönü Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Sarayönü Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (332) 617-1515

Sarayönü Devlet Hastanesi Adresi

Sarayönü Devlet Hastanesi Adresi:  Fatih mh. Yalçın cd. No:1

Sarayönü Devlet Hastanesi Web Sitesi

Sarayönü Devlet Hastanesi Web Sitesi:

Sarayönü Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir