Sombre nedir ve sombre ne demek? Sombre ve ombre arasındaki fark! Sombre nasıl yapılır?

Sombre nedir ve sombre ne demek? Sombre ve ombre içindeki fark! Sombre nasıl yapılır?

Sombre, ombrenin daha ‘soft’ yani daha yumuşak geçişli hali olarak tarif ediliyor ve adını da buradan alıyor. 2021 senesinin en trend saç modellerinden biri olacak olan sombre her mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir. Sizlerde sombre ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtını bugünkü paylaşımımızda öğrenebilirsiniz.

Her yıl saçlarda değişik bir rengin veya modelin moda olduğunu göze çarpıyor. Bazen bu trendleri takip etmek zor olabiliyor. Geçen yılye damgasını vuran ombreden sonra bu sene daha farklı saç renklendirme işlemlerinin tercih edildiğini göze çarpıyor. Buna rağmen ombrenin modası hala geçmedi. Son senelerda çoğu kadının denediği veya denemek istediği ombrenin yerine sombre özellikle yaz aylarının da yaklaşmasıyla saçlarında değişiklik isteyenlerin bir numaralı tercihlerden biri olacak. Saçlarınızda değişiklik yaparken fakat bunun çok da marjinal boyutlarda olmamasını isteyenler, kendi doğal saç renklerine yakın tonlar tercih ediyor. Bu noktada sombre imdadınıza yetişecek. 

Ombre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En güzel ve en yeni ombre modelleri 2021İLİŞKİLİ HABEROmbre ne demek ve ombre saç çeşitleri nelerdir? En güzel ve en yeni ombre modelleri 2021

İlk başta bu isim size enteresan gelebilir, hatta ombrenin yanlış yazılmış hali olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin sombre uygulaması ombreye çok benzemekle birlikte bazı noktalarda ondan ayrılıyor. 

Sombrede saçın dip renginden birkaç ton açık boya ile saç uçlarına uygulama yapılıyor. Saç dipleri ve saç uçları içinde yumuşak bir geçiş sağlanıyor ve bu sayede saçınızı sürekli olarak boyatmanıza da gerek kalmıyor. 

Ombre nedir? Evde adım adım ombre saç nasıl yapılır?İLİŞKİLİ HABEROmbre nedir? Evde sıra sıra ombre saç nasıl yapılır?

SOMBRE NASIL UYGULANIR?

Sombre tekniğinde, saç uçları mevcut saç renginden 1-4 ton açık renkte olacak biçimde açılır. Saçlarınızı bundan öncekilerde boyatmadıysanız, bu işlem esnasında renk açıcı uygulanmasına gerek kalmayabilir. Saçların tonuna göre seçilen boyalar, saç uçlarından boylarına doğru ilerleyecek biçimde uygulanır. Böylelikle saç dipleri ve uçları içinde son derece doğal bir geçiş oluşturulur.  

OMBRE VE SOMBRE ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Adından da anlaşıldığı üzere sombre, ombre ile çok fazla karıştırılıyor. Her ne kadar ombreye benzer olsa da az önce de bahsettiğimiz gibi renk geçişleri bi hayli yumuşak biçimde görünüyor. Böylelikle saç rengi bi hayli natürel görünüyor. Lakin ombrede bir renkten diğerine geçiş daha net görülebiliyor.

Sombre, ombreden daha yumuşak bir geçişe sahip olduğu için özellikle hiç boyanmamış saçlar üzerinde güneşten açılmış bir etki oluşturuyor. Saçlarını bundan öncekilerde hiç boyatmamış olanlar, sombre işleminde saç açıcıya gerek kalmayacağı için, saçları işlemden az zarar görerek bu uygulamayı yaptırabilirler. 

Birkaç tonun bir arada bulunduğu sombrede saçın tek düzeliği ortadan kaldırılıp saça boyut kazandırılıyor. Elbette saçında bundan öncekilerde boya olanlar da bu işlemi yaptırabilirler. 

SOMBRE NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

Eldiven
Saç klipsi
Alüminyum folyo
Saç fırçası veya tarak
Derin bir kase
Çırpıcı veya kaşık
Toz şeklinde kaliteli bir saç açıcı
Peroksit volüme

YAPILIŞI

Küçük bir karton parçasını kuaförlerde yaptıkları ebatlarda kesin ve alüminyum fırçayla sarın. Bu levhayı ardından uygulama yapacağınız saçın altına yerleştireceksiniz.

Toz açıcı ve peroksidi bir kaseye alıp iyice karıştırın. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta saçınız orijinal rengindeyse, yani boya yoksa açıcı kullanmanıza gerek kalmadan istediğiniz tonda bir boyayla uygulama yapabilirsininiz.

Açıyı uygulamadan önce saçınızın zarar görmemesi için saç renginize ve boya durumuna göre saç renginizi ne kadar açmak gerektiğine dair gerekli araştırmaları yapın.

Saç açıcıyı veya boyayı saçınızın alt kısmını ayırıp saçın altına alüminyum folyo ile yaptığınız levhadan destek alarak saçınızı boyayın.

Saçın renginin değişmesini istediğiniz noktaya kadar hafif bir biçimde boyayın. Bu esnada fırçayı yanlamasına tutarsanız daha iyi bir uygulama uygulayabilirsiniz.

Saçınızın her katmanını levhaya tutturup tüm saçı aynı biçimde boyayana kadar işleme devam edin.

Boyadığınız kısımların alüminyum folyoyla iyice kapandığına emin olun. Folyoyla kapatacağınız saç ısı arttığı için boveyaha iyi nüfuz edecektir.

Saçın rengini ara ara kontrol edin. İstediğiniz renge geldiyse saçınızı yıkayıp temizleyin.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort