Turhal Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Turhal Devlet Hastanesi, Tokat ilimizin Turhal ilçesinde bulunan Turhal Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Fevzi Çakmak Mahallesi İskele Tepesi adresinde bulunan Turhal Devlet Hastanesi kurumuna 0 (356) 275-1550 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Turhal Devlet Hastanesi Hakkında

Turhal Devlet Hastanesi M. Fevzi Çakmak Mahallesi, İskele tepesi mevkiinde, şehre hakim bir tepede, Samsun-Amasya-Tokat-Yozgat Devlet Karayolu kavşağı üzerinde bulunmaktadır. Hastanemiz devlet-vatandaş işbirliği ile 50 kadro yataklı olarak 1975 senesinde hizmete açılmıştır. Gittikçe gittikçe artan hasta potansiyeli sebebiyle ihtiyaca yanıt verebilmek için, bundan öncekilerde yapılan A ve B bloklarına bitişik olarak 4 katlı C blok yapılmış ve 1990 senesinde 200 kadro yatağı ile hizmet vermeye başlamıştır.

İlçe, merkez nüfusu itibariyle 100000’i aşmakta, Samsun-Amasya-Tokat-Yozgat Devlet Karayolu kavşağı üzerinde olması ve etrafında çok sayıda yerleşim birimi bulunması sebebiyle ekonomik ve sosyal bir merkez kişiliği taşımaktadır. Periferisi bi hayli geniş olan ilçenin, coğrafi şartların da zorlamasıyla Çekerek, Zile ve Pazar ilçeleri ile bu ilçelere bağlı köy ve kasabalara ve Amasya iline bağlı birden fazla kasaba ve köye de sağlık hizmeti verdiği düşünüldüğünde, hastanemizin merkez nüfusunu hayli aşan bir kitleye hitap ettiği görülecektir.

Sağlık Bakanlığının 09-04-2009 tarih ve 14566 yazılı makam oluru ile Turhal Kazova Devlet Hastanesi, Turhal Devlet Hastanesi olarak birleştirilmiştir. Daha önceden 200 olan yatak sayısı ise Haziran 2009 tarihinden ibu yana Sağlık Bakanlığımız aracılığıyla 250 yatak sayısına çıkarılmıştır.

Hastanemizde her uzman doktora bir poliklinik odası tahsis edilerek, birden fazla doktorun bulunduğu branşlarda hastalarımızın istedikleri poliklinikten muayene olabilmelerine imkân sağlanmıştır. 22 doktorla poliklinik hizmeti veren hastanemizde, kayıt-kabul esnasındaki yığılmaları önlemek adına hasta kabul işlemleri, poliklinik odalarında yapılmaktadır. Poliklinik girişlerinde bulunan elektronik monitörler vasıtasıyla, hastalarımız muayene sıralarını takip edebilmektedirler. Bu sistem aracılığıyla kapı önlerinde beklemek zorunluluğu, sıra kaybetme endişesi ortadan kaldırılmış, muayene esnasında polikliniğe giriş çıkışlar engellenerek, içerideki hastanın mahremiyeti güvenceye alınmıştır.

Temiz, hijyenik, hastaların mahremiyet ve emniyetlerinin sağlandığı bir ortamda sunduğumuz yataklı tedavi hizmetlerinden duyulan tatminiyeti daha da artırabilmek için kliniklerimizde yürütülen inşa ve yenileme faaliyetleri tamamlanmıştır. Bu bağlamda; daima sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini temenni ettiğimiz hemşerilerimizin, hastanemizin yataklı tedavi ünitelerinden hizmet almaları söz konusu olduğunda, kendilerini ev ortamında hissetmelerini sağlayacak biçimde, hasta odalarımız banyo-wc’li hale dönüştürülerek, 1-2 ve 3 yataklı odalar halinde yeniden düzenlenmiştir.

Turhal Devlet Hastanesi laboratuvarları, hastalarımıza en güvenilir sonuçları en kısa bir sürede vermeyi amaçlamakta ve kapsamlı test menüsüyle kesintisiz olarak hizmet üretmektedir. Bu faaliyetler, mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde ise nöbetçi personel marifetiyle acil servise endeksli olarak sürdürülmektedir. Laboratuvarlarımız, Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Seroloji, Hormonlar ve Kan Bankası alanlarında 2 uzman doktor, 1 kimyager, 10 teknisyen ve 2 hemşireden oluşan personeli ile kalite kontrol programlarına ve performans değerlendirmelerine tâbi olarak hizmet vermektedir.

Turhal Devlet Hastanesi’nin ileri teknoloji kullanılarak yapılandırılmış olan bu ünitesinde, günde ortalama 9-10 ameliyat yapılmaktadır. Zengin cihaz donanımı ve profesyonel personeli ile ameliyathane bölümümüz, 200 yataklı bir hastanenin gerektirdiği nitelik ve çeşitte; genel cerrahi, ortopedi, kadın doğum, beyin, üroloji, göz, kulak-burun-boğaz, çocuk branşlarında birden çok operasyonun başarıyla yapılmasını sağlayacak alt yapıya sahiptir.

Turhal Devlet Hastanesi acil servisi de her biri kendi alanında işinde uzman ve kabiliyetli doktor, hemşire, sağlık teknikeri, paramedik ve yardımcı personelden oluşan ekibiyle, uzman yönetiminde hastalarına 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede hizmet veren bir ünitedir ve bu üntede her hastanın aciliyetine göre tıbbi müdahalesi zamanında ve eksiksiz yerine getirilir; hiçbir hasta, muayenesi yapılmadan acil olmadığı gerekçesiyle her hangi bir birime yönlendirilmez. Nöbetçi doktor, lüzumu halinde ilgili uzman doktoru hastanemize davet ederek tedaviyi üstlenmesini sağlar; hastanın nasıl tedavi edileceği bu uzman aracılığıyla neticelendirılır.

Turhal Devlet Hastanesi Bölümleri

 • Aile Hekimliği
 • Algoloji
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Turhal Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Turhal Devlet Hastanesi, Tokat ili Turhal ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Turhal Devlet Hastanesi Doktorları

Turhal Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Turhal Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Turhal Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (356) 275-1550

Turhal Devlet Hastanesi Adresi

Turhal Devlet Hastanesi Adresi:  Fevzi Çakmak Mahallesi İskele Tepesi

Turhal Devlet Hastanesi Web Sitesi

Turhal Devlet Hastanesi Web Sitesi: https://turhaldh.saglik.gov.tr/

Turhal Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir