Yılan yağı saç uzatır mı? Yılan yağı nasıl kullanılır? Yılan yağının faydaları

Yılan yağı saç uzatır mı? Yılan yağı nasıl kullanılır? Yılan yağının faydaları

Bitkisel yağlar içinde gitgide sıkça duyulmaya başlayan ve adını çok fazla duyduğumuz yılan yağı, hem saç uzatmada hem de saçların bakımlı bir biçimde uzamasına kolaylık sağlayan doğal bir yağdır. Peki yılan yağı nasıl kullanılır? Yılan yağının saça faydaları nelerdir? Yılan yağı saça zarar verir mi? Tüm soruların yanıtı haberimizin özelliklerinde basit bir şekilde bulacaksınızdır.

Yılan yağı; gerçekten de yılanlardan elde edilen bir yağ türüdür. Çok eski zamanlardan, Eski Mısır’dan bu yana kullanıldığı söylenen bu yağ, o zamanlar farklı yağlarla bir araya getirilerek kullanılmış ve özellikle kellik sorunu yaşayanlar için bir çözüm olarak görülüyormuş. Alternatif tıp yönünden dünyaya ün salmış olan Çin’de ve Güney Afrika’da üretilen bu yağ, zamanla dünyanın bir çok yerinde bulunabilir hale gelmiş ve popülaritesini de gün geçtikçe artırmaya devam etmekte. Yılan yağının kullanımından bahsedecek olursak; Saçların bi hayli hızlı uzaması ve dökülmesinin önüne geçmek için birden fazla saç bakım ürünleri ve şampuanlar kullanılmaktadır. Bunların içinde bulunan kimyasallar saça zarar verdiği gibi saçın göz alıcı ve canlı görüntüsünü bozarak hem geç uzamasına neden olmaktadır hem de uzun soluklu zamanda saça zarar verebilir. Yılan yağı saç uzatmak ve dökülen saçların tekrar kısa bir sürede yerine gelmesi için hem doğal hem de faydaları yağlardan biridir.

Saç nasıl gürleşir? En etkili saç gürleştiren bitkisel karışımlarİLİŞKİLİ HABERSaç nasıl gürleşir? En etkili saç gürleştiren bitkisel karışımlar

yılan yağı saç uzatır mı?

Boncuk kaynak saç nedir ve nasıl yapılır? Kaynak saç kaşıntı yapar mı?İLİŞKİLİ HABERBoncuk kaynak saç nedir ve nasıl yapılır? Kaynak saç kaşıntı yapar mı?

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna yanıt vermek gerekirse, çevresel etkilerden dolayı, cansız, kurumuş, yıpranma sonucu dökülen saçları kısa bir sürede uzatmak için yılan yağını saç sürmek hem sağlıklı hem de doğal görünmesini sağlar. Ya da saçlarınızı kuaförde kısa kestirdiniz ve tekrar kısa bir sürede uzamak istiyorsanız yılan yağını tercih ederek saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Yılan yağının içinde bulunan vitaminler saçı besler, saça bakım yapar ve saçı kuvvetlendirir.

Saçınızı ne sıklıkla kestirmelisiniz? Düzenli saç kestirmenin faydalarıİLİŞKİLİ HABERSaçınızı ne çok fazla kestirmelisiniz? Düzenli saç kestirmenin faydaları

yılan yağının saça verdiği yan etkiler

Zayıflamış, kabaran ve uçları kırılan saçları daha hacimli ve canlı gösterir
Saç diplerini nemlendirerek. Kuru set ve kırılgan saç tipine sahipseniz mutlaka denemelisiniz.

Hava şartlarından, tozdan, kirden etkilenen saçları canlandırır.

Yılan yağı saç diplerinde oluşan mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşumu önüne geçer ve yok eder.

Yılan yağı saça sürüldüğünde inceleyen ve yıpranan saçları kuvvetlendirir.

YILAN YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

Yılan yağı kullanılması ve saça uygulaması en basit yağlardan biridir. Yılan yağını saça sürmeden önce saçın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Orjinal yılan yağını aktarlardan yada eczaneden temin edebilirsiniz. Ayrıca çok az miktarda yılan yağını şampuana ekleyerek her banyoda saçlarınızı bu şampuanla yıkamanız olabilecek.

Yılan yağı saç çıkarır mı yada yılan yağı saç uzatır mı sorusuna yanıt vermek gerekirse, 

yılan yağı nasıl sürülür

  • Saçlar mutlaka temiz olmalı ve bir fırça ile temizlenmelidir.
  • Çok yoğun bir yağ olduğundan az miktarda saça damlatılır ve ortalama 5 dakika kadar saça masaj yapılır. Saç diplerine iyice yedirilmesi gerekmektedir.
  • Saçlara uyguladıktan sonra 1 saat beklenir ve saçlar yıkanır.
  • Eğer saçların geç uzamasının yanında dökülmede ve saç uçlarında kırılma varsa saç uçlarında uygulamalısınız.
  • Yılan yağı kullananların bazıları yaptıkları yorumda yılan yağını gece saça sürüp yattıklarını ve tesirinin daha iyi olduğunu söylemiştir.

yılan yağı nedir

  • Yatmadan önce yılan yağını saçınıza sürün be bir bone ile kaparak yatın. Sabah kaliteli bir şampuanla durulayın.
  • Yılan yağının saçı uzatması ve beslemesi için günde 1 defa uygulanmalı ve etkili harika sonuç almak için 1 ay boyunca kullanılmalıdır. Daha ilk kullanımdan ibu yana saçlardaki göz alıcılık, hacim ve canlılığı göreceksiniz.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort