Aybastı Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Aybastı Devlet Hastanesi, Ordu ilimizin Aybastı ilçesinde bulunan Aybastı Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Reşadiye Cad. Sağlık Mahallesi adresinde bulunan Aybastı Devlet Hastanesi kurumuna 0 (452) 714-0181 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Aybastı Devlet Hastanesi Hakkında

Aybastı Devlet Hastanesi ilk olarak 1984 senesinde, bugün Aybastı Toplum Sağlığı Merkezi lojmanı olarak kullanılan binada 10 yatak kapasite ile hizmete başlamıştır. Aynı yıl Aybastı Devlet Hastanesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurulmuş olup derneğin çalışmaları ile yeni hastane binası için arazi temini yapılmış ve inşaat çalışmaları başlatılmıştır. Daha sonra Sağlık Bakanlığına devredilen hastane inşaatı 1995 senesinde bitirilmiştir.

Sağlık Bakanlığınca gerekli cihaz ve teçhizat ile donatılan yeni hastane binası 1997 senesinde 50 yataklı olarak hizmete açılmıştır. Hastane bünyesine 2005 senesinde 4 cihaz ile hemodiyaliz ünitesi ve entegre 112 istasyonu kurulmuştur. Halen kullanılan Diyaliz cihazı sayısı 9 a yükselmiştir.

Halen fiilen kullanılan 50 yatak olmasıyla birlikte, 2010 Yılında “Sağlık Bölge Planlaması hakkında Genelge ile Hastane Yatak ve Rolleri tescil Onayı 2010/50 sayılı genelgesi” ile yatak sayısı 25 olarak tescil edilmiştir. Ek bina ile standartlara uygun yatak sayısını arttırma çalışmaları başlatılmış olup Hastane Yanında bulunan arazinin bir kısmı kıymetli Aybastı esnafları aracılığıyla satın alınarak hastaneye devri için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Mevcut haliyle bulunan bölümler Dahiliye, Cerrahi ve diş klinikleridir. Diyaliz, Acil Servis ve Ambulans ile hizmetine devam etmektedir.

Aybastı Devlet Hastanesi Bölümleri

  • Aile Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum

Aybastı Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Aybastı Devlet Hastanesi, Ordu ili Aybastı ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Aybastı Devlet Hastanesi Doktorları

Aybastı Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Aybastı Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Aybastı Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (452) 714-0181

Aybastı Devlet Hastanesi Adresi

Aybastı Devlet Hastanesi Adresi:  Reşadiye Cad. Sağlık Mahallesi

Aybastı Devlet Hastanesi Web Sitesi

Aybastı Devlet Hastanesi Web Sitesi: http://aybastidh.saglik.gov.tr/

Aybastı Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir