Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi, Bursa ilimizin Yenişehir ilçesinde bulunan Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Atatürk Cad. No:60 İznik Yolu adresinde bulunan Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi kurumuna 0 (224) 773-0055 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Hakkında

Hastanemiz yapılış tarihi 1960 yılı olup 14.791 metrekare açık alan üzerine tek bina halinde kurulmuştur. 1990 senesinde birinci ek bina ile desteklenerek 6015 metrekare kapalı alan üzerine oturmuş ve 2007 yılı saygınlığı ile en kısa bir sürede hizmete hazırlanan modern hastane şartlarına haiz ek kısımla daha kuvvetli bakımlı donanımla desteklenmiş halkımızın isteklerini karşılar hale gelmiştir. Mevcut 58 yatak kapasitemiz 62 lere çıkarılıp koğuş tipinden iki ve tek kişilik içinde duş ve tuvaleti bulunan oda sistemine geçilecek, yeni ameliyathane ve doğumhaneye kavuşulmuştur. 2013 Yılı itibari ile yapılan düzenlemelerden sonra da yatak kapasitemiz 80 e ulaşmıştır.

Hasta hakları ve Hekim seçme hakkı için başarılı adımlar atılmış, kalite çalışmaları başlatılmış, bebek dostu olma adına tam kararlılık ve ekip anlayışı ile yol alınmıştır.

Hastanemiz laboratuarları biyokimya, hemogram, hormon ve mikrobiyoloji olarak bölümlere ayrılmıştır. Hastalarımızdan kan alma odasında kan örneği alınmaktadır. Hastanemizde yapılamayan tetkikler için hastadan kan örneği alınarak Bursa’da tetkik yaptırma yoluna gidilmektedir.

Röntgen görüntüleme cihazımız ve ultrason mevcuttur. Sonuçlar için sabah poliklinik veri elemanları Röntgen biriminden alır. Lakin saat: 14. 00 den sonra olan çekimlerin sonuçları için hastalar röntgen biriminden kendileri alırlar. Acil sonuçları 10 ila 30 dk içinde birime iletilir.

Acil polikliniği 24 saat hizmet verir. Hastalar aciliyet sırasına göre en acil hastaya öncelik verilerek bakılır.

Hastanemize ek olarak yapılan yeni binada 1. kat ve 2. katta hizmet vermektedir. 1. kat Dahili birimler servisi, 2. kat Cerrahi birimler servisi olarak düzenlenmiştir. 3. kat ise Doğumhane ve Ameliyathane olarak düzenlenmiştir. Ayrıca Hasta odaları (yataklı servise ait) mevcuttur.

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Bölümleri

 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Üroloji

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi, Bursa ili Yenişehir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Doktorları

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (224) 773-0055

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Adresi

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Adresi:  Atatürk Cad. No:60 İznik Yolu

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Web Sitesi

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Web Sitesi: https://bursayenisehirdh.saglik.gov.tr/

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir