Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi, Diyarbakır ilimizin Lice ilçesinde bulunan Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi ile ilgili detaylar. Diyarbakır Cad. No:5 Lice adresinde bulunan Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi kurumuna 0 (412) 861-2047 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Hakkında

2001 senesinde Halis Toprak Vakfı aracılığıyla hastanemiz inşaatına başlanmış, 2005 senesinde inşaatı tamamlanarak 12 lojman ile birlikte Halis Toprak Vakfı aracılığıyla Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü’ne protokol ile devir edilmiştir. 06/02/2006 tarihinde resmi olarak hizmete açılmış, gerekli olan tıbbi alet ve malzemeler ile tesisatların temini ve personel eksikliği giderildikten sonra 29/05/2006 tarihinde 1 uzman hekim, 7 pratisyen hekim, 3 ebe. 3 hemşire, 4 acil tıp teknisyeni, 2 müdür muavini, 2 sağlık memuru ve 1 ambulans şoförü ile poliklinik ve hasta tedavi hizmeti vermeye başlamıştır.

Hastanemiz 3200 metrekare kapalı alana sahip olup. 50 yatak kapasitelidir. Tüm hasta odaları 2 kişilik olup yatak sayısından bağımsız olarak her odada banyo. wc, lavabo ve telefon, hasta başı ve lavabo hemşire ikaz sistemi, merkezi oksijen ve vakum sistemi, kalorifer bulunmakta ve gerektiğinde kullanılmak üzere yatakların uygun biçimde (paravan vb. ) seperatör ile ayrılabilmesi için düzenleme yapılabilmekte, yataklı tedavi kurumları işletme yönetmeliğine uygun biçimde fiziki şartlar dikkate alındığı taktirde yatan hasta sayısının arttırılabilmesi esası uygulanmaktadır. Hastanemiz en üst katında yemekhane, depo. kırtasiye, arşiv, eczane ve idari birimler mevcuttur. 2. katta ameliyathane, sterilizasyon ünitesi. Dahiliye ve Genel Cerrahi servisleri ile yapılandırma çalışmalarına başlanan yoğun bakım ünitesi mevcuttur. 1. katta doğum salonu, . Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Pediatri servisleri ile yapılandırma çalışmaları devam eden yeni doğan bakım odası mevcuttur. Giriş katında ise Kadın Hastalıkları ve Doğum, Pediatri, Dahiliye ve Genel Cerrahi poliklinikleri, Acil Servis, müşahede salonu, resusitasyon odası, laboratuar, röntgen polikliniği, hasta hakları birimi, bilgi işlem merkezi, çocuk emzirme odası ve kan alma odası bulunmaktadır. Alt katta ise merkezi kalorifer sistemleri, merkezi oksijen ve vakum sistemleri, jeneratör, alt yapısı hazır olan morg ve ölü yıkama ünitesi, mutfak, mescit ve depo mevcuttur. Laboratuarımızda; tam kan. geniş biyokimya, 32 parametrelik hormon ve eliza tahlilleri ve diğer tetkikler çalışılabilip aynı gün tüm sonuçlar verilebilmektedir.

Röntgen polikliniğinde 500 mili amperlik cihaz ile her türlü direk grafi çekilebilmektedir. Kan alma ünitesinde saat 08:00- 17:00’ye kadar poliklinikler ve acil servisten gelen hastalara yanıt verilebilmekte olup kan sonuçları, otomasyon bağlantısı ile tüm bilgisayarlara aktarılacak biçimde düzenlenmiştir. Ameliyathanede 1 adet ameliyat masası olup ihtiyacı karşılayacak teknolojik düzeye getirilmiştir.

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Bölümleri

  • Aile Hekimliği
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi, Diyarbakır ili Lice ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Doktorları

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Doktorları için tıklayınız

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Telefon

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Telefon Numarası0 (412) 861-2047

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Adresi

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Adresi:  Diyarbakır Cad. No:5 Lice

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Web Sitesi

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Web Sitesi: https://licedh.saglik.gov.tr/

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir