Özel Konya Akademi Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Özel Konya Akademi Hastanesi, Konya ilimizin Meram ilçesinde bulunan Özel Konya Akademi Hastanesi ile ilgili detaylar. Aksinne Mah. Furgan Dede Cad. No:12 (Muhacir Pazarı Yanı) adresinde bulunan Özel Konya Akademi Hastanesi kurumuna 0 (332) 444-4230 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Özel Konya Akademi Hastanesi Hakkında

Özel Akademi Hastanesi, halkımıza kaliteli, dürüst ve insana saygılı bir sağlık hizmeti vermek maksadıyla kurulmuş ve 13 Mayıs 2002 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır.

4000 m2 kapalı alana sahip hastanemiz tetkik, tanı, tedavi ve diğer hizmetleri ile özel hastanecilik alanında nitelikli, sürdürülebilir, kaliteli ve uygun maliyetli bir sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Hastanemizde 4 genel amaçlı ameliyathane bulunmaktadır. Bu 4 ameliyathanede Mikrocerrahi, laparaskopik cerrahi, endoskopik, ürolojik ve kulak burun boğaz cerrahisi dahil tüm kapalı ve açık ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır. Ameliyathaneler ve bağlı alanlar Hepafiltre sistemi ile havalandırılmaktadır. En son teknik donanıma sahip ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Çağımızın en rahat doğum metotlarınden birisi olan Epidural anestezi de (ağrısız doğum) hastanemizde başarı ile uygulanmaktadır. Şiddetli doğum ağrısını ortadan kaldıran ve hem normal yolla hem de sezaryenle doğumlar için giderek daha popüler hale gelmeye başlayan bu yöntem ile anne adayı doğum sırasında hiçbir sancı hissetmemekte ve doğuma aktif olarak katılabilmektedir.

Radyoloji Ünitesinde; Multislice Bilgisayarlı Tomografi, ultrasonografi, renkli doppler, mamografi, skopi, mobil röntgen cihazları bulunmakta olup direk ve kontrastlı tüm filmler, her türlü radyolojik girişimler başarı ile yapılmakta, anlaşmalı kuruluşlar aracılığıyla MR, sintigrafi, kemik dansitometri ve ESWL hizmetleri verilmektedir. Yine hastane bünyesindeki mevcut laboratuarlarda biyokimya, mikrobiyoloji, bakteriyoloji, ve hematoloji dallarında tüm tetkikler ile her türlü hormon tetkiki yapılmaktadır.

Hastanemiz, perkütan nefrolitotripsi, üreterorenoskopik üreter ve böbrek taşlarının fleksible URS (RIS) vasıtasıyla lazer ile kırılması, biplanar endokaviter problu transrektal ultrasonografi eşliliğinde 12 kadran prostat biyopsisi gibi nitelikli ameliyatları yapan nadir hastanelerden biri olma özelliğini taşır. Yine omurga cerrahisinde, büyük eklem protezlerinde, bölgemizde tercih edilen bir hastanedir. Rinoplasti kepçe kulaç ameliyatları gibi estetik ve işlevsel KBB ameliyatlarında tüm bölgeye hizmet verilmektedir.

Dokuz yataklı üçüncü basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz her türlü profesyonel personel ve tıbbi donanıma sahip olup, üst düzeyde hizmet vermektedir. Ünitemizdeki hepaflitreli hijyenik klimalar nemlendirici özelliğide sahip olup bunun bunun yanında izolasyon odamız da mevcuttur. Küvezlerimiz ve otomatik suni solunum cihazlarımızla her türlü riskli yenidoğan ünitemizde takip edilebilmektedir. Bunun yanında her türlü riskli gebe ve yenidoğan hastanemize kabul edilmekte ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz gerek Konya gerekse çevre illerdeki diğer özel ve kamu hastaneleri için de bir üst düzey sevk merkez durumundadır. Yenidoğan Ünitesi’ nde yatarak tedavi edilen bebekler, taburcu sonrası hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’ nde takip edilmekte; tarama testleri (fenilketonürü ve hipotiroidi için) yapıldıktan sonra gelişmeleri, aşıları ve beslenme durumları periyodik olarak izlenmektedir. Ayrıca radyoloji ünitesinde kalça çıkığının erken tanısı için ultrasonografi çekilmektedir

Hastanemizin ayrı bir birimi olan ‘Güzellik Merkezimiz’ de Cildiye Kliniğimiz ve uzman kadrosu ile birlikte, Lazer Epilasyon, Saç Ekimi, Bölgesel İncelme ve Selülit, Ayak-Tırnak Bakımı, Ozon Sauna ve Terapi, PRP hizmeti günümüz teknolojisinin son sistem cihazları ile hastalarımıza en uygun bir biçimde verilmektedir.

Fizik tedavi ünitesinde tedavi gören hastalarımız ücretsiz servisimiz ile evlerinden alınıp evlerine bırakılmaktadır.

Acil servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olan servisimizde, acil hekimi ve gerektiğinde icapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları, acil hemşire ile diğer sağlık personelinden oluşan zengin ve işinde uzman kadrosuyla 24 saat boyunca acil sağlık hizmetlerini efektif, bi hayli hızlı ve güvenilir bir biçimde verilmektedir. Danışman Hekimlik hizmeti verilen hastanemizde hastalar önce Danışman Hekimimiz ile görüştürülmekte ve en doğru yönlendirme ile hastanede kalış süresi minimuma indirilmektedir. Ayrı bir ambulans ve hasta girişi olan Acil Servisimiz, 24 saat kesintisiz laboratuar ve radyoloji bölümleri aracılığıyla desteklenmektedir. Acil serviste 4 yatak kapasiteli acil gözlem salonu mevcuttur. Gözlem yataklarımızda da merkezi oksijen ve vakum sistemi mevcuttur. Gerekli olduğu durumlarda hastaların monitörizasyon ve ventilasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.

60 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçinin tüm ihtiyaçları düşünülerek lüks bir biçimde dizayn edilmiştir. Bütün odalarda televizyon, buzdolabı, refakatçi yatağı, engelli hasta destekli donanımı, sıcak su, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Hasta başı ünitelerinde merkezi oksijen ve vakum sistemi ile, hasta başı ve tuvaletlerde hemşire çağırma sistemi hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Özel Konya Akademi Hastanesi Bölümleri

 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yeni Doğan Yoğun Bakım
 • Yoğun Bakım
 • Sitogenetik
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Özel Konya Akademi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Özel Konya Akademi Hastanesi, Konya ili Meram ilçesinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Konya Akademi Hastanesi Telefon Numarası

Özel Konya Akademi Hastanesi telefon numarası:  0 (332) 444-4230

Özel Konya Akademi Hastanesi Adresi

Özel Konya Akademi Hastanesi adresi: Pirebi, Furgan Dede Cd No:12, 42040 Meram/Konya

Özel Konya Akademi Hastanesi Web Sitesi

Özel Konya Akademi Hastanesi resmi web sitesi: www.akademihastanesi.com

Özel Konya Akademi Hastanesi Nasıl Gidilir? Özel Konya Akademi Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir