Kilo verdiren buzlu yeşil çay nasıl yapılır? Soğuk yeşil çay tarifi

Kilo verdiren buzlu yeşil çay nasıl yapılır? Soğuk yeşil çay tarifi

Metabolizma hızlandırmada son derece etkili olan yeşil çaya sıcak olduğu için ara vermek isteyebilirsiniz. Lakin sizlere önereceğimiz buzlu yeşil çay karışımıyla fazlalık yağlarınızda kurtulabilir ve ince bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kilo verdiren buzlu yeşil çay karışımı hazırlanışını ve yeşil çayın kilo vermedeki etkileri…

Türk kahvesi veya sıcak çikolata gibi sıcak içecekler ne kadar sevilirse sevilsin yaz aylarında hiç çekilmez. Kavurucu sıcaklarda içimizi ferahlatacak soğuk içecekler ararız. İçerisine küp küp attığımız buzlu karışımlar damakta hem hoş bir tat bırakırken hem de serinlemeye yol gösterecektır. Yazı fit bir biçimde bitirmek isteyen veya fazlalık kilolarından bir an evvel kurtulmak isteyen bireylerin tercih ettiği detoks içecekler bazı bireylerde goğrudan etki gösterirken kimilerinde işe yaramayabiliyor. 

KİLO VERDİREN BUZLU YEŞİL ÇAY TARİFİ

yeşil çay tarifi

MALZEMELER:

6-8 tane yeşil çay poşeti
4 bardak kaynar su
2 su bardağı dolusu buz küpleri
2 tatlı kaşığı doğal bal (tatlandırma amaçlı)

YAPILIŞI: Yukarıda gösterilen yeşil çay poşetlerini kaynamış suyun içine koyun. 5 dakika demlenmesini bekledikten sonra kibarca çıkartın. Buz küplerinin içine bal ilave edip iyice çözülene kadar 2 dakika karıştırın. İsteğe göre içine limon koyup soğuk soğuk tüketin.

TÜKETİMİ: Günde 2-3 bardağı aşmamak üzere tüketebileceğiniz yeşil çaylı buzlu karışımın fazlası zehirlenmeye neden olabilir. Fazla tüketmemek de yarar var.

YEŞİL ÇAY NEDEN ZAYIFLATIR?

buzlu yeşil çay tarifi

Diyetisyenlerin yağ yakmak isteyen bireyler için tavsiye ettiği yeşil çay, saf ve şekersiz hali ile içildiği zaman 0 kalori içerir. Vücuttaki yabancı maddelerin dışarı atılmasını sağlayan yeşil çay, içindeki yoğun kafein ile yağ yakımını destekler. Normal metotlarla alabileceğiniz metabolizmanın iyice ısınmış, hareketli ve enerjik olduğunu görürsünüz. Metabolizma hızını ikiye katlayan yeşil çay, bunun bunun yanında fazla yeme isteğinin önüne geçerek iştahınızı kesmeye de yardımcı olmaktadır.

BUZLU YEŞİL ÇAYIN KİLO VERMEDEKİ ETKİSİ

En ideal kilo verme çayı olarak anılan yeşil çayın buzlu hali, diğerlerine nazaran yudumlanması daha kolay bir içecektir. 0 kalori içeren ve Alzheimer, diyabet gibi hastalıklara karşı kuvvetli bir kalkan vazifesi gören karışım ile metabolizmayı son derece hızlandırabilirsiniz.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir