Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Telefon Numarası ve Adresi

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kocaeli ilimizin Kartepe ilçesinde bulunan Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilgili detaylar. Emek Evler Mah. Sapanca Yolu Cad. No:3 adresinde bulunan Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurumuna 0 (262) 371-5170 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hakkında

Kartepe ilçesi Nuh Çimento Sanayi Vakfı Ağız ve Diş Sağlığı merkezi 1996 senesinde Nuh Çimento Sanayi Vakfı aracılığıyla Kocaeli devlet hastanesine bağlı trafik ve ilk yardım merkezi olarak yapılmış olup aynı yıl Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. 17 Ağustos 1999 senesinde yaşanan depremde Kocaeli devlet hastanesinin ortopedi servisinin hasar görmesiyle bu bina ortopedi servisi olarak hizmet vermiştir.

2002 mayıs ayında yapılan düzenleme ile ağız ve diş sağlığı merkezine dönüştürülerek 20 unit ile hizmet verilmeye başlanmıştır. 2010 senesinde yapılan ek modül ile unit sayısı 27 ye çıkartılmıştır.

Hastanemiz, hizmet vermeye başladığımız 2002 senesinden günümüze halkımıza kaliteli ve güler yüzlü ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmayı amaç edinmiştir.

Oral Diyagnoz Ve Radyoloji

Ağız içindeki diş, dişeti yanak mukozası gibi dokuların hastalıklarının teşhis, tedavi, planlanması ve takibini yapar. Teşhis için radyoloji olmak üzere çeşitli yardımcı yöntemler kullanılır. Radyoloji teşhisi için en mühim metottur.

Pedodonti

Pedodonti kelime anlamı olarak çocuk diş hekimliği demektir. Pedodontinin amacı doğrudan ergenlik çağının sonuna kadar çocukların ağız ve diş sağlıklarını korumak, mevcut ağız ve diş hastalıklarını tedavi etmek ve çocukların ilerde yetişkin olacakları yaşlar için gereke ideal ağız ortamı sağlamaktır.

Protez

Diş eksikliği olanların, ağızda kalan diş sayısı, bu dişlerin ağız içince bulunduğu yerler ve dişlerin dayanıklılıkların protez uzmanı aracılığıyla değerlendirilerek en son yenilikler ışığında sabit yahut hareketli protez hazırlanır.

Hareketli Protezler

Tüm doğal dişlerin kaybetmiş olan hastalarımıza akrilik materyalinden yapılan tüm protezler yapılmaktadır. (halk içinde daman protez olarak da adlandırılır. ) Kısmi dişsizliği olan hastalarda ise iskelet protez adı verilen (metal destekli bölümlü protez )yapılmaktadır.

Sabit Protezler

Aşırı diş harabiyeti yahut birkaç diş kaybı olan hastalarımıza metal destekli porselen kron ve köprüler yapılmaktadır.

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Bölümleri

  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kocaeli ili Kartepe ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Doktorları

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Doktorları için tıklayınız.

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Telefon Numarası

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Telefon Numarası0 (262) 371-5170

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adresi

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adresi:  Emek Evler Mah. Sapanca Yolu Cad. No:3

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Web Sitesi

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Web Sitesi: https://nuhcimentoadsm.saglik.gov.tr/

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir