Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Saraçoğlu elma sirkesi diyeti

Sabah uyanınca aç karna sirke içilir mi? Saraçoğlu elma sirkesi diyeti

Diyette kilo verme sürecini destekleyecek sağlıklı kilo verme kürleri arasına ekleyebileceğiniz Saraçoğlu elma sirkesi kür tariflerini deneyebilir, kilo değişimini çok kısa bir sürede fark edebilirsiniz. Sabah uyanınca aç karna sirke içerek kilo verebileceğiniz gibi elma sirkesi ile yapılan kürleri de uygulayabilirsiniz.

Tıpkı vücut sağlığında olduğu gibi diyette kilo vermek isteyen kadınların da imdadına yetişen sirke, meyvelerin fermente edilmiş hali ile elde ediliyor. Sirkenin çeşidi ne olursa olsun yapılan çalışmalarla bilimselliği ispatlanmış sağlık üzerindeki faydaları, uzman kişilerı gündelik yaşantı içinde sirke kullanımına teşvik ediyor. Ödem söktürücü ve toksin atıcı özelliğiyle vücuttaki fazla sıvıyı dışarı atarak detoks etkisi sağlar. Diyette ara yemeklerde tüketilmesi önerilen elmadaki metabolizma hızlandırıcı etki, elma sirkesinde de aynen geçerlidir.

  • Meyvelerin mayalanmış hali olması sebebiyle elmadaki zayıflatıcı etkinin daha fazla olduğu bile söylenebilir.
     
  • Sıvı formda olduğu için kullanımı daha pratik olan elma sirkesinin sindirimi de daha kolay olmaktadır.
    .
  • Elma sirkesinde bulunan aktif maddeler kana daha bi hayli hızlı karışacağı için bir anda metabolizma hızını da etkileyecektir.

Zayıflatan ballı elma sirkesi nasıl yapılır? Elma sirkesi ile zayıflama yöntemi!İLİŞKİLİ HABERZayıflatan ballı elma sirkesi nasıl yapılır? Elma sirkesi ile zayıflama yöntemi!

SARAÇOĞLUNDAN ELMA SİRKESİ İLE KİLO VERME KÜRÜ

Elma sirkesi ile kilo verme yöntemi

Bir bardak kadar suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edip damak zevkine göre bal veya sinameki tozu ilave edin. Sabah aç iken veya uyumadan önce günlük olarak 2 defa tüketilebilir.

Yukarıdaki tarifi uygulamak istemezseniz bir bardak ananas suyunun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı bal koyun ve yemek yemeden önce tüketin. Elma sirkesi kürlerinden bi hayli hızlı sonuç almak için günde 3 defa 20 dakikalık kısa egzersizler uygulayın. Akşamları 40 dakika yürüyüş yapın. Günlük 2,5-3 litre su tüketin.

ZAYIFLATAN ELMA SİRKESİ KÜR TARİFLERİ

2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suya döküp yemek yemeden 30 dakika önce için. Elma sirkesinin damakta bıraktığı tat kekremsi olduğu için sulu halde bile tüketemiyorsanız ballı, papatya çaylı veya sinameki tozlu kürleri ile deneyebilirsiniz.

  • 1 su bardağı taze demlenmiş papatya çayına 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Bu kürü gece uyumadan veya kahvaltıdan önce tüketebilirsiniz.

MALZEMELER: 1 bardak kadar su (200 ml), 2 yemek kaşığı elma sirkesi, tercihen ev yapımı (30 ml), Bir tutam karbonat (çay kaşığı)

YAPILIŞI: Yukarıda gösterilen malzemeleri iyice karıştırın. Eğer ardından tüketmek için hazırladıysanız oranını bozmayacak kadar fazlalaştırıp gerisini kavanoza doldurabilir ve buzdolabında saklayabilirsiniz. Yaptığınız bu kürü sabahları aç karna, her öğünden 30 dakika önce ve gece uyumadan önce tüketin. (Mide problemi olanlar tüketmemelidir.) 

  • NOT: Elma sirkesi kürlerini doktor onayı almadan denemeyiniz! Karışımı yaparken su ılık veya kaynatılmış olmalıdır. Ekşimsi tattan hoşlanmayanlar aroma katmak için bir miktar bal ekleyebilir.

SABAH AÇ KARNA ELMA SİRKESİ İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

Aç karna tüketildiği takdirde açlık hissettirmeyecek olması sebebiyle kan şekerinin inmesini önleyerek sağlıksız abur cubur tüketimi krizlerinin önüne geçiyor. Eğer gün içinde eliniz devamlı olarak abur cubura gidiyorsa aç karna elma sirkesi tüketerek abur cubur düşkünlüğünüzü anlık değiştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra asidik özellikleri ile vücuttaki yağlanmaları da engelleyen elma sirkesi mucizesi, sağlıklı ve doğal formüllerden ince görünmenize yardımcı olmaktadır.

Lakin her ne kadar elma sirkesinin yağlanmayı engellemesinden bahsettiysek de unutulmaması gereken mühim bir nokta var ki o da elma sirkesinin aç karna tüketilmesinin bazı hassas bünyelerde midenin zarar görebileceğidir. Özellikle gastrit, reflü, mide fıtığı olanların bu anlamda bilinçli hareket etmesi gerekir.

SİRKELİ SU KİLO VERDİRİR Mİ?

Sirkeli su ile zayıflama

Gün içinde belli bir miktarda sirkeli su içmek, yağ yakımını hızlandırıyor. Vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını sağlayan sirkeli su, fazla bitirildiğinde mide hastalıklarına neden olabiliyor. Bu nedenle sirkeli suyu tüketirken fazla dikkatli olmak gerekiyor.

Kilo vermek için sirkeyi ne zaman tüketmek gerekir?

Kahvaltıda fazla yemek yiyorsanız ve hareketsiz bir yaşamınız varsa, metabolizmanız yavaşlar ve alınan kaloriler vücutta depolanır. Bu nedenle her sabah kahvaltıdan önce sirkeli su tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca spor ve egzersizlerden önce tüketilen sirke de zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir