MasterChef Türkiye’de Mehmet Yalçınkaya’dan yarışmacıya sürpriz teklif!

MasterChef Türkiye’de Mehmet Yalçınkaya’dan yarışmacıya sürpriz teklif!

MasterChef’in 4 Temmuz Pazar ekrana gelen bölümünde şeflerin karşısına çıkan 18 yaşındaki İlayda Çankırı, salçalı bulgurlu köfte yemeği yaparak yarıştı. Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya İlayda Çankırı’ya şaşırtan bir teklif yaptı.

Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danillo Zanna’nın sunduğu ve jüri üyeliklerini üstüne aldığı MasterChef Türkiye’de ilk tur elemeleri ekrana gelmeye devam etmekte. MasterChef Türkiye yeni bölümünde ilk turu geçme mücadelesi için şeflerin karşısına çıkan İlayda Çankırı, anneannesinin tarifi olan salçalı bulgurlu köfte yemeği yaparak yarıştı.

Edebiyat öğrencisi olan ve yarışmaya Balıkesir’in Edremit beldesinden katılan İlayda Çankırı’nın yaptığı yemeği ünlü şefler tattı. Lakin şefler yemeğin ilk turu geçmek için yeterli olmadığına karar verdi ve genç yarışmacı üç hayır oyuyla elendi.

Şef Somer Sivrioğlu ise “Bizden eğitim almak istiyorsun. Mutlaka almalısın iyi bir elin var. Ama MasterChef eğitim almak için biraz erken” dedi. Ünlü şef yarışmacıyı bir arkadaşının aşçılık eğitim merkezine yönlendirdi.

Somer Şef’in sözlerinin ardından ise Mehmet Yalçınkaya genç yarışmacıyı şaşırtan bir teklif yaptı. Mehmet Şef, “Ben sana ücretsiz eğitim vermek istiyorum. Burası için çok erken ama eğer istersen ben sana ücretsiz olarak aşçılık eğitimi vereceğim” dedi.

Ünlü şefin teklifi karşısında mutlu olan İlayda Çankırı ise “Çok isterim” sözleriyle eğitimi kabul etti.

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir