Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ilimizin Altındağ ilçesinde bulunan Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili detaylar. Mithatpaşa Cad. No:3 Sıhhiye adresinde bulunan Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurumuna 0 (312) 310-3230 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı bünyesinde tıbbi rehabilitasyon alanında hizmet veren ilk yataklı merkez olup 28 Ağustos 1968de açılmıştır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi Sağlık Bakanlığının birinci beş yıllık kalkınma planı içerisinde 1963 senesinde uygulamaya konulmuştur. 28 Ağustos 1968 senesinde yurdumuzun ilk yataklı rehabilitasyon merkezi olarak hizmete sunulmuştur. Hastane ilk 50 yatan, 200 ayaktan gelen hastaya hizmet kapasiteli olarak açılmıştır. Daha sonra gittikçe artan talep sebebiyle kat ilavesi yaptırılarak kapasitesi arttırılmıştır.

Hastanemiz 270 yatak kapasitesine sahip olup 6 Klinik bünyesinde Nörolojik ve Ortopedik Rehabilitasyon ağırlıklı hizmet vermektedir. Çocuk hastalara yatarak rehabilitasyon hizmeti sunan 40 yataklı ilk merkezdir. Aşağıdaki hasta gruplarına hizmet vermektedir:

Omirilik yaralanması

İnme

Serebral Palsi

Kafa Travması

Polio Sekeli ve Post-Polio Sendromu

Kas Hastalıkları

Multiple Skleroz

Meningomiyelosel

Artroplasti, Kırık Sekeli ve Skolyoz

Periferik Sinir Yaralanması

İnflamatuvar Romotolojik Hastalıklar (Romotoid Artrid, Ankilozan, Spondilit Vb. )

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bölümleri

  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Nöroloji
  • Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon Numarası:  0 (312) 310-3230

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adres

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adresi:  Mithatpaşa Cad. No:3 Sıhhiye

 

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir