Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Telefon Numarası ve Adresi

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Şanlıurfa ilimizin Haliliye ilçesinde bulunan Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili detaylar. Atatürk Mah. Hastane Cad. (Eski Devlet Hastanesinin Yeri) adresinde bulunan Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi kurumuna 0 (414) 318-4000 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hakkında

Şanlıurfa’da çocuk alanında devlet hastanesi bünyesinde hizmet verilmekteydi. 1962 Yılında 3 katlı A blok Verem pavyonu olarak hizmete girmiştir. 1972 senesinde ise B blok yine 3 katlı olarak inşa edilmiş ve hastane 200 yataklı kapasiteye çıkartılmıştır.

İlimizde gittikçe artan nüfusa paralel olarak çocuk servisinin yetersiz kalışı sebebiyle ilimiz doğum ve çocuk bakımevinin ek hizmet binası onarılmış ve 50 yatak kapasitesi ile çocuk hastalıkları dalında hizmete açılmıştır. Lakin mevcut yatak sayısı zamanla hasta talebini karşılayamadığından 07/01/1997 senesinde mevcut binanın üstüne kat ilavesi yapılarak 50 ek yatak daha ilave edilmiş ve 100 yataklı olarak hizmet vermiştir. Buna rağmen hastanenin fiziki yer sıkıntısı devam etmiş ve hasta yoğunluğunu kaldıramamıştır. 2004 senesinin başında Devlet Hastanesi yeni açılan 500 yataklı hizmet binasında faaliyete geçince hastanemiz, kadın hastalıkları ve doğum hastanesinden ayrılarak mevcut binamıza taşındı. 2004 yılı Temmuz ayı itibariyle 200 yatak kapasiteli 2 bina ile faaliyete başlamıştır.

A Blokta Acil Servis, Poliklinikler, Radyoloji, Laboratuar, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Çocuk Yoğun Bakım ünitesi, Emzirme Odası, Kalite, Aşı, Odiyoloji, Eğitim ve Hasta Hakları Birimleri bulunmaktadır.

B Blokta 1, 2 ve 3. Çocuk Servisi, 1, 2 ve 3. Süt Çocuğu Servisleri, eczane, mutfak ve depolar bulunmaktadır. Hastanemiz halen yönetici kadrosu ve sağlık personelleri, genel idare ve yardımcı hizmetler sınıfı personeliyle sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Bölümleri

 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Neonatoloji

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üzerinde verilmiştir. Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Şanlıurfa ili Haliliye ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve yalnızca telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sağlamaktadır.

Soru, öneri yahut şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum aracılığıyla böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla yahut internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Doktorları

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Doktorları için tıklayınız.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Telefon Numarası

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Telefon Numarası0 (414) 318-4000

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Adresi

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Adresi:  Atatürk Mah. Hastane Cad. (Eski Devlet Hastanesinin Yeri)

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Web Sitesi

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Web Sitesi: https://sanliurfaeah.saglik.gov.tr/TR,343402/cocuk-acil.html

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yol Tarifi

Hastane Bilgisi

Sitede yer alan makaleler bilgilendirme amaçlı olup, Web sitemiz hiçbir hastane veya sağlık kuruluşuna bağlı değildir. Hastanebilgisi.com' ait içerikler asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. İlgili bir durumda mutlaka hekimize başvurunuz. Reklam ve işbirliği taleplerinizi isterseniz melisdurak6@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir